Wczasy last minute z biurem ‒ czy faktycznie się opłacają?

Wczasy last minute to najlepszy sposób na wakacyjny wyjazd w atrakcyjnej cenie. By jednak okazały się faktycznie opłacalne, muszą zostać spełnione pewne warunki. Poniżej przedstawiamy kilka złotych zasad dla poszukiwaczy ofert last minute z prawdziwego zdarzenia.

Każde biuro podróży oferuje wyjazdy wakacyjne w obniżonej cenie wtedy, gdy obawia się, że nie sprzeda pozostałych miejsc albo gdy któryś z klientów w ostatniej chwili rezygnuje z podróży. Płynie z tego oczywisty wniosek ‒ prawdziwa oferta last minute nie może pojawić się 1-2 miesiące przed terminem wyjazdu. Siłą rzeczy promocja może dotyczyć tylko wycieczek, które rozpoczynają się za kilka, rzadziej kilkanaście dni.

Kiedy szukać atrakcyjnych ofert last minute?

Atrakcyjne oferty wczasów pojawiają się o różnych porach roku, ale obserwując praktyki biur podróży, można dostrzec pewne prawidłowości. Spektakularne promocje trafiają się zwłaszcza w okresie od maja (z wyjątkiem weekendu majowego) do połowy czerwca. Biura są gotowe zejść wówczas z ceny, ponieważ z jednej strony mają już wykupione loty czarterowe, z drugiej zaś ‒ jeszcze stosunkowo niewiele osób planuje w tym czasie wakacje. Po tym okresie, w lipcu i sierpniu, bardzo rzadko można spotkać obniżki na atrakcyjne wczasy.

Elastyczność i plan awaryjny to postawa

Żeby zaoszczędzić na wczasach z biurem, trzeba być przygotowanym na podjęcie szybkiej decyzji oraz mieć w zanadrzu plan awaryjny. W przypadku tej pierwszej kwestii chodzi o to, że najkorzystniejsze oferty dotyczą naprawdę bliskich terminów (często wylot jest już następnego dnia) i ostatnich wolnych miejsc. Jeśli natomiast urlop jest już zaplanowany na konkretny termin, to koniecznie należy określić kilka potencjalnych celów podróży i wyczekiwać okazji. Trzeba też doprecyzować, jakie kroki będą wchodziły w grę w razie braku oferty w oczekiwanym przedziale cenowym: rezygnacja z wczasów czy np. pożyczka chwilówka online na droższy wyjazd?

Później nie zawsze znaczy taniej

Należy podkreślić, że czasami zależność: później = taniej nie występuje. Uściślając, może zdarzyć się tak, że ta sama wycieczka będzie tańsza 5 dni przed wylotem niż 2 dni później. Powody takiego stanu rzeczy mogą być bardzo różne ‒ w ostatecznym rozrachunku decyduje o tym jednak wielkość popytu i podaży. Mimo wszystko najczęściej obowiązuje zasada: im bliżej terminu wczasów, tym niższa cena. Dlatego najbardziej opłacalne oferty last minute to te, które wymagają w zasadzie natychmiastowego spakowania walizek i załatwienia wszelkich formalności związanych z wyjazdem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here