Metody depilacji oraz ich skuteczność

Depilacja to zabieg kosmetyczny usunięcia niechcianego owłosienia. Pomimo, że bywa on bolesny, przeprowadzany jest stosunkowo często. Na zabieg ten decydujemy się z kilku powodów. Najczęstsze z nich to względy estetyczne oraz higieniczne. Zabieg depilacji można przeprowadzić w domu, w profesjonalnym zakładzie kosmetycznym lub w klinice medycyny estetycznej. Prawidłowo przeprowadzona depilacja pozwala nam cieszyć się długotrwałym efektem.

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem to jedna z najczęściej stosowanych metod depilacji. Dzięki temu, że rozgrzany wosk dociera głęboko w skórę, włos wyrywany jest wraz z cebulką. Po depilacji woskiem włosy odrastają znacznie dłużej niż po zwykłym goleniu. Odrastające włosy są cieńsze oraz znacznie słabsze. Jest to zabieg kosmetyczny, który można przeprowadzić zarówno w domu, jak i w salonie kosmetycznym. Depilacja woskiem jest bolesna, ale trwa bardzo krótko.

Depilacja depilatorem

Depilacja depilatorem to metoda, po którą sięgamy w domu. Podobnie, jak przy depilacji woskiem, włoski usuwane są wraz z cebulką. Pierwsza depilacja depilatorem może być bardzo bolesna. Z każdym kolejnym razem ból jest znacznie mniejszy. Odrastających włosków jest bowiem mniej oraz są one słabsze.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to to najmniej bolesny zabieg usuwania owłosienia. Do tego zapewnia nam trwały efekt. Odpowiednio przeprowadzona depilacja laserowa pozwoli nam cieszyć się gładką oraz aksamitną skórą przez długi czas. Informacje na temat laserów znajdziemy na stronie https://attre.eu/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/laser-diodowy-do-depilacji. Lasery do depilacji różnią się parametrami, które powinniśmy wziąć pod uwagę zaopatrując się w laser diodowy. Dobrze dobrany laser zapewni nam komfort pracy oraz efektywność w działaniu. Osoby poddające się depilacji laserowej powinny się odpowiednio przygotować do zabiegu. Zalecenia przed zabiegiem:

  • nie depilujemy miejsca, które ma być poddane zabiegowi depilacji;
  • golimy miejsce, na którym będzie przeprowadzony zabieg;
  • nie opalamy się (co najmniej miesiąc przed zabiegiem);
  • nie używamy kosmetyków oraz maści z retinolem;
  • odstawiamy leki oraz zioła fotouczulające.

W razie niejasności koniecznie należy skonsultować się ze specjalistą, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

Depilacja to świetna alternatywa do golenia. Zaoszczędzony na goleniu czas możemy wykorzystać w znacznie przyjemniejszy sposób. Wybór metody depilacji to indywidualna sprawa. Dla jednych świetnych rozwiązaniem może okazać się depilacja woskiem, dla innych depilator. Znaczna część z pewnością skorzysta również z depilacji laserowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here