Newsy polityczne – skąd czerpać na bieżąco informacje o świecie?

0
2331

Źródło informacji o polityce, z którego się korzysta, ma największy wpływ na to, jaką wiedzę można uzyskać. Skąd zatem warto czerpać newsy polityczne? Czy lepiej sprawdzają się media masowe, czy alternatywne źródła internetowe?

Newsy polityczne – skąd czerpać wiedzę?

Wiadomości polityczne i informacje typu „polityka news” interesują wielu Polaków, jednak czasem można mieć trudność z tym, skąd czerpać najświeższe informacje. Najbardziej popularnym źródłem wiedzy wciąż są standardowe media masowe takie jak programy telewizyjne różnych stacji. Dzienniki podające wiadomości ze świata oglądane są codziennie przez milionów Polaków. Zainteresowaniem cieszy się również radio, lecz statystycznie korzysta się z niego stopniowo coraz rzadziej. Podobną tendencję dostrzec można w użytkowaniu gazet. Związane jest to ogólnie z lawinowo malejącym poziomem czytelnictwa w Polsce.

Źródłem, które cały czas zyskuje na popularności, jest szeroko rozumiany Internet. Wiadomości publikowane przez główne stacje telewizyjne na swoich stronach w Internecie czasem mogą mieć wyższą liczbę wyświetleń, niż te same informacje prezentowane w programie tv. Na uwagę zasługują również blogi poświęcone polityce. Ich autorzy są całkowicie różni – od hobbystów interesujących się polityką i amatorów, poprzez dziennikarzy i publicystów, skończywszy na samych politykach pełniących kluczowe role na polskiej scenie politycznej. Dzięki temu informacje, które można przeczytać, różnią się między sobą, a zestawienie odmiennych sposobów patrzenia na daną kwestię może sprzyjać budowaniu własnej, zupełnie indywidualnej, opinii i światopoglądu.

Pozostałe sposoby na pozyskiwanie informacje

Osoby, które posiadają legitymację dziennikarską, mogą korzystać z jednych z najbardziej wiarygodnych źródeł, np. informacji Polskiej Agencji Prasowej. Tego typu instytucje dostarczają bardzo szybko wiedzy o tym, co dzieje się na świecie, a prezentowany przekaz zawiera wyłącznie tzw. suche fakty, pozbawione oceny, a nawet walorów stylistyczno-erudycyjnych. Rzadko kto jednak jest w stanie z takich źródeł korzystać.

Z rozwiązaniem przychodzi śledzenie mediów zagranicznych. Posiadając znajomość danego języka obcego (zwłaszcza angielskiego), jeśli ceni się wiedzę o tym, co dosłownie przed momentem wydarzyło się w danym miejscu świata, trudno o lepszą alternatywę. Profesjonalne zagraniczne agencje prasowe, zwłaszcza amerykańskie, są prawdopodobnie najszybciej poinformowanymi podmiotami z zakresu mediów społecznych.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here