Kupno czy wynajem mieszkania online

Młodzi ludzie przyjeżdżający do Wrocławia na studia bardzo często decydują się na samodzielne wynajmowanie mieszkania bądź podnajmowanie lokalu mieszkalnego razem ze znajomymi. Ludzie po studiach, pary małżeńskie i osoby posiadające stałe zatrudnienie również rezygnują z kupna własnych mieszkań na rzecz wynajmowanego lokalu. Jakie korzyści niesie za sobą mieszkanie w wynajmowanym lokum i gdzie szukać ogłoszeń o mieszkaniach 2 pokojowych? Warto się nad tym zastanowić, aby podjąć decyzję w sprawie najmu lub zakupu. W wielu przypadkach lepszym rozwiązaniem są mieszkania 2 pokojowe do kupienia niż wynajmowania – szczególnie jeżeli mamy w planach długoterminowy wynajem.

Stawka za metr kwadratowy standardowego mieszkania we Wrocławiu pozostaje od dłuższego czasu na stałym, dość wysokim poziomie. Przyjmijmy, że oscyluje w granicach 6500 złotych. Nietrudno zatem obliczyć, że zakup mieszkania o łącznej powierzchni 60 metrów kwadratowych, to koszt rzędu 400 000 złotych. Jeżeli zdecydujemy się na podjęcie kredytu, będziemy musieli go spłacać przez kolejnych, kilkadziesiąt lat. Z tego względu większość osób decyduje się na zakup nieruchomości o mniejszej powierzchni i przegląda ogłoszenia o mieszkanie 2 pokojowe Koszalin w internecie. Takie mieszkania mogą być nawet prawie połowę tańsze niż mieszkania trzypokojowe, zwłaszcza jeżeli kupujący jest zainteresowany opcją do remontu. Samo zaciągnięcie kredytu może być jednak problematyczne.

Osoba samotna, podejmująca kredyt samodzielnie, ma marne szanse na otrzymanie pozytywnej odpowiedzi. Wysokość raty najczęściej przekracza możliwości finansowe singla. Małżonkowie również niechętnie decydują się na podjęcie zobowiązania, które może się za nimi ciągnąć przez 25-30 lat. W takiej sytuacji najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie wynajęcie mieszkania. Przeglądając zapytania ofertowe i ogłoszenia o wynajmie oraz sprzedaży mieszkań dwupokojowych albo kawalerek możemy znaleźć naprawdę ciekawe i atrakcyjne cenowo oferty.

Najtańsze mieszkania schodzą po 25 złotych za metr kwadratowy, co oznacza, że za trzypokojowe mieszkanie o łącznej powierzchni 60 metrów kwadratowych możemy zapłacić już 1500 złotych. Stawka wydaje się rozsądna – zwłaszcza kiedy porównamy ją z miesięczną ratą za mieszkanie. Wrocław ciągle się rozwija i ma coraz więcej mieszkań na wynajem. Jest to szczególnie widoczne w okresie letnim i jesiennym, kiedy tłumy młodych ludzi z południowych województw Polski przyjeżdżają do wrocławskich ośrodków akademickich. Studenci coraz częściej wybierają opcję pokojów lub stancji do wynajęcia, gdyż stanowią doskonały ekwiwalent dla domów studenckich. Mieszkanie w akademikach to wydatek rzędu kilkuset złotych miesięcznie. Cena za wynajem pokoju kształtuje się na podobnym poziomie.

Osoby szukające mieszkania do wynajęcia nie muszą zadowalać się byle czym. W lokalnych serwisach, na forach internetowych i portalach ogłoszeniowych typu gumtree można znaleźć naprawdę ciekaw e i tanie mieszkania w dogodnej lokalizacji. Każdy znajdzie coś dla siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here