Uchwyty do telewizora - jak wybrać ten odpowiedni? Praktyczne rady

Na pewno wielu z nas choć przez chwilę marzyło o swoim własnym kinie domowym. Mimo, że nie każdy z nas posiada odpowiednie miejsce, aby zapewnić sobie tego typu rozrywkę poprzez montaż projektora, to zadowolić można się efektem jaki dają uchwyty do telewizora. Przed dokonaniem zakupu zastanowimy się najprawdopodobniej, czym tak naprawdę kierować się podczas wyboru.Nie jest to szczególnie trudne zadanie, ale wymaga wiedzy na temat kluczowych w tym temacie kwestii. Zapraszamy do lektury każdego kto planuje zamontowanie uchwytu i chce go odpowiednio dopasować do posiadanego odbiornika.

Jak dobrać uchwyt do telewizora?

Kiedy planujemy zawiesić telewizor na ścianie, to oczywistym jest, że musimy zaopatrzyć się w odpowiedni uchwyt. Pojawia się wtedy pytanie, jak go dobrać tak, aby pasował do naszego tv? Na rynku dostępne są różne uchwyty do telewizora, jaki więc będzie pasował akurat do naszego? Jest to kwestia sprawiająca niekiedy problemy a przy tym jest niezwykle ważna. Bowiem wśród wielu różnych uchwytów należy wybrać ten, który sprawi, że domowy seans będzie nie tylko przyjemny, ale i bezpieczny. Poza tym, nikt z nas nie byłby zadowolony z przedłużającego się montażu telewizora. Na rynku dostępnych jest wiele różnych uchwytów. Warto wiedzieć o tym, co decyduje o prawidłowym ich doborze do posiadanego odbiornika.

Rozstaw otworów montażowych

Przede wszystkim należy przyjrzeć się własnemu telewizorowi. Jedną z kluczowych kwestii jest to, czy jest on zgodny ze standardami VESA (Video Electronics Standards Association). Możemy to sprawdzić poprzez instrukcje, którą dostaliśmy wraz z zakupionym telewizorem. Jeśli nasz odbiornik spełnia powyższe wymagania, to oznacza to, że otwory montażowe umieszczone z tyłu, rozmieszczone są od siebie w konkretnych odległościach. W znacznym stopniu pomoże nam to w sprawnym i szybkim doborze uchwytu do tv.

Jeśli nie znaleźliśmy informacji o tym, że nasz telewizor jest zgodny z standardami VESA, ale z tyłu odbiornika mamy cztery lub nawet większą liczbę otworów, to oznacza to, że znajdziemy uchwyt odpowiedni do tego typu telewizora. Jeśli natomiast nie możemy doszukać się wspomnianych otworów, to najprawdopodobniej nasz telewizor nie nadaje się do zawieszenia na ścianie.

Zwróć uwagę na wagę

Wiele osób podchodzi do tematu wagi telewizora po macoszemu. Twierdzi się często bowiem, że jeśli otwory pasują do uchwytu, to kilka kilogramów więcej nie stanowi dużej różnicy. Jest to myślenie mylne i stwarzające niebezpieczeństwo. Generalnie wiszący telewizor powinien być bezpieczniejszą opcją od tej wolno stojącej. Szczególnie gdy w domu są małe dzieci, które mogłyby pociągnąć w swoją stronę telewizor stojący na szafce. Jednak nie dostosowanie uchwytu do wagi telewizora może być równie niebezpieczne. Istnieje ryzyko, że złamie się on a sprzęt runie na ziemię. Należy więc sprawdzić jakiej wagi jest nasz telewizor i dopasować go do odpowiedniego uchwytu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here