Pompowana deska – hit czy kit?

0
1314

Sporty wodne cieszą się nieustannie wzrastającym zainteresowaniem. Akcesoria niezbędne do ich uprawiania na przestrzeni kilku ostatnich lat stały się bardziej przystępne nie tylko cenowo, ale także pod kątem dostępności. We wszystko, czego Ci trzeba, możesz szybko i łatwo zaopatrzyć się za pośrednictwem sklepu internetowego. Biorąc te wszystkie aspekty pod uwagę producenci zaobserwowali znaczący wzrost zainteresowania deskami SUP. I tu pojawia się pytanie, co jest lepsze: pompowana deska czy tradycyjny, sztywny model?

Deski sztywne

Oferują szybkość oraz doskonałą stabilność na zafalowanej wodzie. Łatwe w manewrowaniu i wchodzeniu w skręt. Zapewniają świetny ślizg. Jeżeli na poważnie myślisz o SUP surfingu, to z pewnością powinieneś wziąć ten wariant pod uwagę. Największą trudnością napotykaną przy posiadaniu tego rodzaju sprzętu są jego gabaryty: musisz mieć wystarczającą ilość miejsca na przechowywanie go oraz wziąć pod uwagę jego ewentualny transport samochodem. Może się okazać, że posiadane przez Ciebie auto nie będzie w stanie przewieźć długiej deski. Co wtedy? Z myślą o takich sytuacjach powstała właśnie pompowana deska SUP. Czym się różni?

Pompowana deska SUP

Różni się przede wszystkim kompaktowymi wymiarami (po spuszczeniu powietrza). Bez problemu zmieści się w torbie bądź plecaku, co od razu rozwiązuje problem ewentualnego transportu. Jeżeli chodzi o osiągi: utarło się pewne przekonanie, że są one dużo gorsze od tych oferowanych przez sztywne deski. Początkowo rzeczywiście tak było; producenci jednak nie zaniechali swoich starań i myślę, że udało im się stworzyć modele pneumatyczne dorównujące pod tym kątem twardym odpowiednikom. Pompowana deska stanowi świetne rozwiązanie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z pływaniem na SUPach oraz dla użytkowników ceniących sobie rekreacyjne pływanie po spokojnych akwenach. Idealnie sprawdzi się jako źródło rozrywki dla całej rodziny – włącznie z jej najmłodszymi członkami.

Producenci godni uwagi

Jeżeli interesuje Cię pompowana deska SUP, to koniecznie zapoznaj się z ofertą marki Aztron. Posiada ona bardzo bogaty wybór desek o różnych kształtach, dedykowanych użytkownikom posiadającym umiejętności na różnym poziomie: od osób początkujących do tych zaawansowanych. Natomiast prym w dziedzinie produkcji desek twardych wiedzie kanadyjski Pelican – wszystkie jego wyroby cechują się niesamowitą trwałością oraz wysoką jakością. Obie te marki znajdziesz na stronie www.gosup.pl: jest to sklep internetowy posiadający w swoim asortymencie wszystkie niezbędne akcesoria do rozpoczęcia bądź kontynuacji przygody z pływaniem na deskach SUP.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here