Fakturowanie JPK - co to takiego

Wraz z początkiem roku zbliża się okres rozliczeń podatkowych, zarówno dla osób fizycznych, jak i o osobowości prawnej. Istnieje na rynku wiele programów mających na celu ułatwienie nam zadania wypełnienia naszego PIT-u. W dzisiejszej rzeczywistości bowiem trudno wyobrazić sobie ręcznie oddane wnioski do urzędu skarbowego. Jednym z systemów, które mogą ułatwić podatnikowi przygotowywanie rozliczenia podatkowego jest program do fakturowania z JPK. Warto zwrócić uwagę czym ten program jest celem dowiedzenia się czy będzie dla nas funkcjonalny. Wiele firm księgowych udostępnia go bowiem za darmo na swoich stronach internetowych.

Programy z JPK są często całkowicie darmowe i służą do fakturowania i księgowości z gotowym Jednolitym Plikiem Kontrolnym. Jest to dość nowa ordynacja podatkowa mająca na celu usuwanie bariery w przekazach elektronicznych. Dzięki czemu kwestie podatkowe mają być dużo prostsze zarówno dla podatników jak i urzędów skarbowych. Ponadto, dostęp do uporządkowanych danych może usprawnić działanie procesu dostrzegania nieprawidłowości w naszych zeznaniach podatkowych i przyspieszyć proces potwierdzenia rozliczeń prawidłowych. Z tego względu warto używać tego typu rozwiązań i przygotowywać PIT-y w programach z JPK.

Takie programy przydadzą się nie tylko osobom prywatnym. Przedsiębiorcom również mogą się wydać się pomocne, ponieważ w założeniu ich działanie ma skrócić czas kontroli skarbowej, co z kolei wiąże się z redukcją kosztów. Jednocześnie, takie rozwiązanie pomaga firmie w uzyskaniu mechanizmu kontroli wewnętrznej, co wyraźnie usprawnia pracę księgowości.

Wiele aplikacji pozwala na przygotowywanie i wypełnianie więcej niż jednego zeznania podatkowego. Twoje dane będą znajdowały się w jednym miejscu, wobec czego takie rozwiązanie może okazać się korzystnym dla firm i całych rodzin, które przygotowują zeznania podatkowe. Dzięki użytkowaniu jednej aplikacji zazwyczaj naszych danych nie trzeba podawać nigdzie indziej a program robi większość czynności za nas. Warto więc zastanowić się czy tego typu rozwiązanie nie będzie dla nas sporym ułatwieniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here