Studia MBA i EMBA

MBA, czyli Master of Business Administration, to studia stworzone z myślą o menedżerach. Z kolei EMBA to studia Executive Master of Business Administration kierowane do profesjonalistów, którzy legitymują się dużym doświadczeniem zawodowym. Sprawdźmy, czym różnią się te kierunki.

Specyfika studiów MBA

W Polsce wiele szkół wyższych prowadzi nabór na studia Master of Business Administration, m.in. Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu. Wszystkie kierunki tego typu oparte są o wystandaryzowane programy nauki, dzięki czemu absolwenci będą mieli ten sam poziom wiedzy menedżerskiej, niezależnie od tego, na jakiej uczelni na świecie studiowali MBA.

Programy MBA mogą nie być jednorodne – dzielą się one na różne rodzaje i formy studiowania. W Polsce dostępne są m.in. studia MBA klasyczne, jak i Executive MBA.

Studia EMBA

Executive Master of Business Administration, podobnie jak MBA, to prestiżowe międzynarodowe studia podyplomowe. Zajęcia odbywają się w języku angielskim, a ich uczestnikami mogą być absolwenci studiów wyższych, którzy mają co najmniej 3-letnie doświadczenie menedżerskie na stanowiskach kierowniczych w różnych dziedzinach i branżach. W Warszawskiej Wyższej Szkole Biznesu, która realizuje studia EMBA, kładzie się nacisk na praktyczne podejście do zagadnień ujętych w programie.

Celem studiów Executive Master of Business Administration jest doskonalenie kwalifikacji zawodowych wyższej kadry menedżerskiej. W wielu przypadkach warunkiem ukończenia studiów podyplomowych Executive Master of Business Administration jest samodzielne lub zespołowe wykonanie w pełni profesjonalnego projektu doradczego.

Studia MBA są mniej specjalistyczne i kładą mniejszy nacisk na praktyczne aspekty zarządzania niż studia EMBA. W obu przypadkach jednak ukończenie tych kierunków powinno być ważnym krokiem w karierze. Nie są to studia, które niczego nie wnoszą do rozwoju – ich zaliczenie może przynieść wiele korzyści. Warto pamiętać jednak, że samo dostanie się na nie stawia przed zainteresowanymi duże wymagania. Nie są to kierunki dla każdego.

https://www.biznes.edu.pl/emba-oplaty

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here