Jak zorganizować poranek i zyskać więcej czasu?

Jeśli każdy poranek zaczyna się dla Ciebie tak samo – najpierw milion drzemek w telefonie, później brak czasu na kąpiel i śniadanie i niezależnie od wszystkiego zawsze jesteś spóźniony – koniecznie zapoznaj się z naszymi poradami, dzięki którym zoptymalizujesz swój czas i nauczysz się większej systematyki.

Przygotuj się już wieczorem

Czy wiesz, jak wiele możesz zrobić dzień wcześniej? Przede wszystkim przygotuj sobie ubrania, które założysz rano. Wyprasuj ulubioną koszulę lub sukienkę, przygotuj bieliznę i skarpety i zawczasu dobierz buty do stroju. Jeśli przez noc ubrania się nieco pomną, możesz je rano odświeżyć, korzystając z parownicy do ubrań.

Oprócz stroju do porannego wyjścia możesz przygotować też siebie. Wieczorna kąpiel zwolni Cię z tego obowiązku rano – po przebudzeniu wystarczy, jeśli się tylko odświeżysz. Obawiasz się problemu z włosami? Zaopatrz się w suchy szampon lub gumę do stylizacji i zapomnij o podobnych problemach.

Twojemu każdemu śniadaniu towarzyszy sok ze świeżo wyciskanych pomarańczy? Przygotuj go wieczorem! Jeśli zaś jesteś miłośnikiem smoothie, obierz wszystkie potrzebne Ci owoce i warzywa i umieść je w pojemniku – rano wystarczy, jak je zblendujesz i wymieszasz!

Stwórz własną umowę z budzikiem

Stwórz własną umowę z budzikiem

Istnieje wielu typów ludzi – różnią się oni od siebie sposobem porannego wstawania. Jeśli Ty należysz do tych, którzy wiecznie odwlekają pobudkę, ciągle ustawiając kolejne drzemki na telefonie, nic dziwnego, że nigdy nie możesz rano zdążyć się wyszykować do pracy czy szkoły. Skoro masz taki problem, ustawiaj zawsze budzik pół godziny wcześniej! Być może dzięki temu po kilku drzemkach poczujesz się bardziej zmotywowany do wstawania. Innym sposobem na skuteczniejszą pobudkę jest ustawienie na budzik znienawidzonej piosenki i odłożenie telefonu w trudno dostępne miejsce – takie, abyś musiał się natrudzić, by sięgnąć po komórkę i wyłączyć alarm. Dzięki temu nie będzie Ci się chciało wracać do łóżka, a zamiast tego rozpoczniesz poranne rytuały.

Szybkie śniadanie – zdrowe, pożywne, pełnowartościowe

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, ale wszyscy dobrze wiemy, że należy go zacząć od kawy! Najłatwiej przyrządzisz ten napój, jeśli zaopatrzysz się w ekspres z wbudowanym młynkiem i spieniaczem do mleka. Wówczas wystarczy jedynie nacisnąć wybrany program, a Twoja latte czy cappuccino zrobi się sama!

Szybkie śniadanie

Pamiętaj też, aby się odpowiednio posilić. Nie musisz jednak w tym celu biec z rana po świeże bułki. Jeśli masz pieczywo z poprzedniego dnia, możesz je nieco odświeżyć. Do tego potrzebny Ci będzie toster lub opiekacz! Przygotowana za ich pomocą grzanka będzie ciepła, chrupiąca i aromatyczna i perfekcyjnie skomponuje się z jajkami na miękko lub twardo. Nie masz czasu ich przygotować? Nic podobnego! Z jajowarem nie musisz odliczać minut, by jajko ugotowało się i zyskało perfekcyjną konsystencję. wystarczy, że wybierzesz odpowiedni program, a śniadanie przygotuje się samo! Skorzystaj z naszych porad i nie martw się więcej porankami w pośpiechu!

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here