Wycieczka do Namibii z jednoczesną pracą na miejscu

Stanąć na Czarnym Lądzie – to marzenie wielu osób. Jednakże często jest ono niemożliwe ze względu na liczne konflikty zbrojne, plemienne, niestabilną sytuację polityczną, klęski żywiołowe czy też nawet zagrożenie epidemiologiczne. Jest jednak jeden kraj, do którego możemy spokojnie pojechać.

Podróż do Namibii

Co ciekawe – nie będzie to Kenia, Tanzania czy Ghana. Te kraje oczywiście są bezpieczne i safari na ich terenie jest niezapomnianym przeżyciem, niemniej jednak warto wybrać się także do kraju Afryki o nieco innym obliczu, a mianowicie do Namibii. Jest to kraj położony na południowym zachodzie kontynentu Afrykańskiego, a graniczy on z RPA, Bostwaną i Angolą. Cóż tam ciekawego zobaczymy?

Charakterystyka Namibii

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że Namibia to nie jest kraj, w którym panuje klimat równikowy. Jest ona położona bliżej zwrotnika, a zatem mamy tutaj do czynienia z klimatem zwrotnikowym – gorącym, ale i suchym z dobowymi wahaniami temperatur. Warto dodać jeszcze jedną rzecz – otóż Namibia położona jest na południowej półkuli – stąd zatem zobaczymy słynny Krzyż Południa.

Atrakcje Namibii

Lecz jakie są w zasadzie atrakcje tego kraju, co tam możemy zobaczyć? Wycieczki do Namibii to przede wszystkim słynna podróż na pustynię Namib. Opady tutaj występują skrajnie rzadko. Pustynia ta podzielona jest niejako na dwie części. Zachodnia dociera do Oceanu Atlantyckiego, ma charakter bardziej skalisty i przemienia się w Wybrzeże Szkieletowe. Jest to miejsce, gdzie zobaczymy wiele wraków statków, szkieletów zwierząt, a czasem niestety nawet i ludzi.

Pustynia zajmuje sporą część tego kraju, niemniej jednak nie stanowi jej jedynej atrakcji. Na wchodzie znajdują się bowiem piaszczyste równiny – sawanny, na których możemy obserwować typowe dla Afryki gatunki zwierząt i roślin.

Na sam koniec należy wspomnieć, że Namibia nie jest gęsto zaludniona, a wskaźniki przestępczości są generalnie niskie. Jednakże jednocześnie na pewno będziemy mogli doświadczyć tutaj słynnej, afrykańskiej żywiołowości, zobaczyć tańce i barwne stroje mieszkańców Namibii.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here