Rozdzielność majątkowa a kredyt

Zazwyczaj małżonkowie postanawiają wspólnie decydować o majątku jaki posiadają. Tymczasem intercyza w pewnych przypadkach może okazać się bardzo pomocna i może ustrzec małżonków przed finansowymi problemami, a nawet mieć wpływ na pozytywne rozpatrzenie wniosku kredytowego https://bydgoszcz.habzafinanse.com.pl/.

Po zawarciu związku małżeńskiego powstaje tzw. wspólnota majątkowa.  Nie obejmuje ona jednak części majątku małżonków, który nabyli oni jeszcze przed ślubem. Oznacza to, że kredyty zaciągnięte przed zawarciem małżeństwa nie obciążają obu małżonków – dotyczą wyłącznie małżonka, który takie zobowiązania zaciągnął. Co za tym idzie, ewentualne roszczenia wynikające z kredytu, jak egzekucja zaległych rat, mogą zostać zaspokojone wyłącznie z majątku osobistego małżonka, który podpisał umowę kredytu i nie mogą naruszyć majątku drugiego z nich. Jeśli zatem Twój małżonek posiada złą historię kredytową w BIK może to wpłynąć na niską ocenę zdolności kredytowej. W takim przypadku możecie nie otrzymać kredytu. Może się okazać, że podpisując intercyzę jeden z współmałżonków będzie miał większą zdolność kredytową niż gdyby wnioskował o kredyt razem z współmałżonkiem. Zanim jednak podejmiecie ostateczną decyzję warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów kredytowych Bydgoszcz Habza Finanse, którzy pomogą podjąć najlepszą decyzję.

Podpisując intercyzę małżonkowie dowolnie dysponują swoimi majątkami, a także mają możliwość zaciągania kredytów, czy pożyczek bez zgody partnera. W przypadku posiadania wspólnoty majątkowej na zaciągnięcie kredytu przez jednego z was musi wyrazić zgodę druga strona. Zdarza się, że z pewnych powodów jedno z współmałżonków zaczyna obciążać rodzinny budżet tak bardzo, że zaczynacie wpadać w finansowy dołek, a wasza zdolność kredytowa jest na złym poziomie. Warto już wtedy pomyśleć o intercyzie, która może uchronić drugiego z współmałżonków przed bankructwem, a w razie potrzeby pozwoli mu na uzyskanie dodatkowych pieniędzy, chociażby na pokrycie codziennych wydatków.

Rozdzielność majątkowa może być bardzo przydatna w sytuacji, kiedy jeden z małżonków prowadzi firmę – w pewnym stopniu jest więc narażony na straty. Każdy przedsiębiorca musi liczyć się z tym, że mogą nadejść gorsze czasy, a wtedy warto zabezpieczyć współmałżonka przed ewentualnymi problemami finansowymi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here