Zainwestuj w bezpieczeństwo i efektywność w miejscu pracy

0
1486

Przestrzenie użytkowe w zakładach pracy czy też w instytucjach i innych podmiotach powinny być przede wszystkim bezpieczne, ale to nie wszystko. Bezpieczeństwo jest priorytetem, w każdym miejscu, które ma być w jakikolwiek sposób produktywne, konieczne jest jednak również zapewnienie dostępu do odpowiedniego wyposażenia, sprzętu i akcesoriów, które ułatwią wykonywanie obowiązków, na różnych stanowiskach. Decydując się na zakup sprzętu, zawsze należy mieć na uwadze jego jakość, gwarantowaną przez producentów.

Specjalistyczne wózki transportowe

Jednymi z urządzeń, które przydają się w wielu firmach – m.in. w zakładach przemysłowych, w rolnictwie, w różnych  magazynach, w halach produkcyjnych, w hurtowniach czy w sklepach, są wózki transportowe. 

Wózków tego rodzaju jest wiele – to m.in. wózki platformowe, schodowe, wózki paletowe – w różnych wariantach. Służą do przewożenia różnych materiałów i towarów – ciężkich oraz w niestandardowych kształtach. 

W związku z tym oferowane są specjalne modele wózków – z dodatkowymi łańcuchami i siatkami ochronnymi, które nie pozwalają na ześlizgnięcie się ciężaru z wózka podczas transportu.

Wózki posiadają różną liczbę kół, są to koła pełne albo pneumatyczne, niektóre wyposażono również w specjalne mechanizmy pneumatyczne, dzięki którym można unosić całe palety ciężkiego ładunku na wysokość kilkudziesięciu centymetrów.

Specjalistyczne sklepy ze sprzętem magazynowym proponują różne typy wózków, które sprawdzą się w wielu branżach. Jednym z nich jest wózek platforma z oferty sklepu magazynuj.pl.

To wózek platformowy, wyposażony w charakterystyczną siatką antypoślizgową, która zapewnia optymalne warunki przewozu różnego załadunku. Jest to wózek ręczny o nośności do 1500 kg. W Magazynuj.pl dostępne są dwa modele wózków platformowych – to wózki z kołami pełnymi albo kołami pneumatycznymi. 

Platforma wózka wykonana jest z wodoodpornej sklejki, którą dodatkowo obito siatką antypoślizgową. Wózek jest odporny na korozję (dzięki zastosowaniu lakierowania proszkowego).

Na Magazynuj.pl można zamówić indywidualne wersje wózka – np. wyposażone w hamulec.

Proste i skuteczne zabezpieczenia 

W różnych miejscach, np. w magazynach czy w halach produkcyjnych, funkcjonują strefy charakteryzujące się dużym natężeniem ruchu, w związku z tym znajdujące się w tam sprzęty i urządzenia narażone są na zniszczenia. 

Także ludzie, spiesząc się, mogą nie zauważyć np. ostrych krawędzi czy wystających części – w miejscach potencjalnie niebezpiecznych warto prewencyjnie zamontować specjalne zabezpieczenia.

Taką funkcję spełniają m.in. odboje gumowe. Są to zabezpieczenia przeciwuderzeniowe, ponadstandardowo odporne na uszkodzenia. Materiał, z którego je wykonano (czarna guma EPDM) jest trwały, i nie podlega odkształceniom. Charakteryzuje się wysokim poziomem amortyzacji.

Odbojniki tego rodzaju wyposażone są w mocną, odporną na ścieranie taśmę, umożliwiającą samodzielny i bezproblemowy montaż zabezpieczenia we właściwym miejscu. 

Tworzywo EPDM jest także odporne na działanie wysokich temperatur – wytrzymuje w stanie pierwotnym nawet do 110°C.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here