czym kierować się podczas wyboru plecaka i torby dziecięcej do szkoły?

Plecaki i torby szkolne, aby spełniały swoje funkcję muszą być zawsze odpowiednio dobrane. Jest to podstawowa zasada. Dobry plecak lub torba powinna pozwolić nosić najpotrzebniejsze przedmioty ucznia, a jednocześnie nie obciążać jego kręgosłupa. Jeżeli plecak będzie nieprawidłowo wyprofilowany i przeładowany może przyczyniać się do postania wad postawy.

Dziecięce plecaki do szkoły – czym się różni plecak od tornistra?

Plecak zwykle chętniej wybierany jest przez uczniów starszych klas, dla młodszych dzieci lepszym wyborem jest tornister. Plecaki szkolne różnią się od tornistrów głównie budową. Plecak nie jest tak sztywny jak tornister, a do tego nie posiada tylu przegródek. Plecaki są miękkiej konstrukcji, mają wyłącznie dwie kieszenie o dużej pojemności i kilka mniejszych.

Ogromną zaletą plecaków szkolnych jest ich różnorodność. W sklepach dostępne są w wielu kolorach, rozmiarach oraz mają różny design. Plecaki zdecydowani więcej mieszczą, w przeciwieństwie do tornistrów.

Plecaki i torby szkolne dla dzieci

Jeżeli dziecko nosi ciężkie wyposażenie, warto kupić plecak wyposażony w pasek, którym można się spiąć w pasie. Dzięki temu plecy ucznia są odciążone. Plecaki oprócz licznych zalet, posiadają również wady. Niektóre modele plecaków nie nadają się do szkoły, czemu? Ponieważ są zbyt elastyczne, wtedy ciężar nieprawidłowo rozkłada się na plecach. Nie ma usztywnień na plecach i dnie plecaka. Z czasem taki plecak jest mało estetyczny.

Na co zwrócić uwagę, podczas wyboru plecaka i torby szkolnej?

Plecak i torba do szkoły zawsze powinna być dobrana do potrzeb dziecka oraz jego wzrostu. Jeżeli chcemy kupić dziecku torbę szkolną, jest kilka ważnych elementów na które trzeba zwrócić uwagę. Po pierwsze torba powinna być wyprofilowana i odpowiednio sztywna. Dzięki temu będzie wygodna podczas użytkowania. Jeżeli chodzi o wnętrze, szukajmy torby, która posiada liczne przegródki, dzięki temu będzie zachowany większy porządek i łatwiej będzie odnaleźć potrzebną rzecz.

W przypadku plecaka, również musi być on odpowiednio wyprofilowany i mieć usztywniony tył. Plecaki workowate są niebezpieczne dla kręgosłupa. Dno plecaka powinno być wzmocnione, dzięki temu plecak posłuży dziecko dłużej. Nie kupujmy plecaka, który jest wykonany z materiału o słabej jakości, ponieważ szybko się zniszczy i zniekształci.

Przeczytaj też: http://www.plenergia.pl/piorniki-dla-dzieci-ktory-bedzie-najbardziej-odpowiedni/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here