Ile trwa i kosztuje pozycjonowanie strony?

0
1963

Pozycjonowanie strony internetowej służy przede wszystkim skutecznej promocji własnej firmy. Zwykle na pozycjonowanie stron decydują się właściciele nowo powstałych firm po to, by jak najwięcej osób mogło dowiedzieć się o proponowanych przez nie produktach lub usługach. Jedną z zalet pozycjonowania stron jest zwiększenie ilości odsłon danej witryny, a co za tym idzie szansy na pozyskanie nowych klientów. Do innych korzyści, wynikających z pozycjonowania należą z pewnością budowanie marki firmy, niezbędne i szeroko rozumiane zaufanie, które automatycznie przekłada się na rozwój danego biznesu.

Zróżnicowane koszty i czas

Ceny za pozycjonowanie stron są bardzo zróżnicowane. Szacunkowo podaje się, że najmniejsza kwota za tę usługę wynosi kilkadziesiąt złotych, a największe środki finansowe wydane na ten cel sięgają nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie. Dlaczego zatem mamy do czynienia z taką dużą rozbieżnością cenową? Otóż wszystko zależy od tego, w jaki sposób wykonana jest ta usługa. Pozycjonowanie stron można wykonać w całkowicie profesjonalny sposób, a więc z największą ostrożnością, wymaganym bezpieczeństwem i praktycznie w całkowitej zgodzie z powszechnie znanymi wytycznymi wyszukiwarki Google. Jeśli koszty pozycjonowania są bardzo niskie, wówczas możemy liczyć się z wieloma ryzykami, takimi jak brak etyki, link building słabej jakości, nierespektowanie wytycznych, a co za tym idzie narażamy się na możliwość otrzymania kary, a w najgorszym wypadku na usunięciu swojej strony internetowej z wyników wyszukiwania.

Z kolei, jeśli chodzi o czas pozycjonowania strony internetowej, tutaj również możemy mieć do czynienia z dużymi rozbieżnościami. Mianowicie, podobnie jak w przypadku kosztów, im dłuższy czas wykonania usługi prawie zawsze odnosi się do większego profesjonalizmu firmy, której poleciliśmy pozycjonowanie swojej witryny. Zakłada się, że solidne pozycjonowanie trwa nawet do dwóch lat. Niektóre firmy próbują przekonać, iż taka usługa może być wykonana w przeciągu miesiąca lub kilku miesięcy, jednak solidność jej wykonania zwykle pozostawia wiele do życzenia.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here