Czym jest pożyczka z gwarantem?

Wśród wielu różnych ofert pożyczkowych dostępnych na polskim rynku, znaleźć można też takie produkty finansowe jak pożyczki z gwarantem, udzielane nawet osobom zadłużonym, posiadającym negatywną historię kredytową.

Gwarant to osoba stanowiąca zabezpieczenie wypłaconego kapitału na wypadek pogorszenia się sytuacji finansowej pożyczkobiorcy, spełniająca tym samym określone warunki. Gwarantem nie może być osoba bezrobotna, nieposiadająca stałego źródła dochodu. Ponadto niski przychód lub jego nieregularność także wykluczają z tej roli potencjalnego gwaranta.

W jego przypadku nie jest także wskazana negatywna historia kredytowa widniejąca w bazach takich jak: Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG) czy Krajowy Rejestr Dłużników (KRD). Pożyczkobiorca nie musi martwić się swoją historią, ale gwarant powinien mieć ją wystarczająco dobrą. Instytucja udzielająca pożyczki z gwarantem zawiera umowę z obydwiema stronami, czyli zarówno pożyczkobiorcą, jak i osobą zabezpieczającą terminową spłatę kolejnych rat. Pożyczkobiorca oświadcza tym samym, że jest w stanie spłacić zaciągniętą pożyczkę, a jej gwarant zobowiązuje się do pilnowania terminów spłaty oraz regulowania wszelkich powstałych zaległości.

W trudnej sytuacji finanowej – pożyczki z gwarantem sprawdzą się idealnie w sytuacji osób, które mają problem z uzyskaniem większej pożyczki nie tylko w bankach, ale nawet przez firmy pożyczkowe. Może to spotykać osoby, które posiadają negatywną historię kredytową w BIK, zadłużenia komornicze czy osoby wpisane do baz dłużników. W każdej z tych trudnych sytuacji, mamy możliwość uzyskania pożyczki z gwarantem, o ile oczywiście znajdzie się w naszym otoczeniu osoba, chcąca pełnić funkcję gwaranta pożyczki. Tego rodzaju pożyczek najlepiej szukać u sprawdzonych źródeł jak choćby w popularnych porównywarkach pożyczek które dostępne są w internecie.

W przypadku problemów ze spłatą pożyczki, gwarant ponosi za nie taką samą odpowiedzialność jak pożyczkobiorca. Wszelkie działania windykacyjne obciążają obie strony – osobę, która otrzymała kredyt oraz tę, która swoim poręczeniem postanowiła ją zabezpieczyć. Pożyczki z gwarantem, jeżeli uda nam się go znaleźć, są sposobem na otrzymanie pieniędzy w sytuacjach, gdy większość banków i firm pozabankowych, jeżeli nie wszystkie, odmawia udzielenia pożyczki ze względu na negatywne wpisy w bazach lub rejestrach czy ewentualne zajęcia komornicze, które wręcz całkowicie blokują nam drogę do uzyskania pożyczki na ogólnych zasadach.

Gwarantem może być niemal każdy, kto spełnia ściśle określone warunki. Nie ma większego znaczenia, kim jest osoba poręczająca naszą pożyczkę. Może to być krewny, przyjaciel, znajomy czy nawet nasz przełożony z pracy. Jego głównym a właściwie to jedynym zadaniem jest zagwarantować, jak sama nazwa wskazuje, terminową spłatę zaciągniętej przez nas pożyczki. Gwarant powinien mieć pełną świadomość tego, za kogo poręcza, by samemu nie zostać w przyszłości z niechcianym zobowiązaniem na głowie.

Jeśli zadamy sobie trud znalezienia takiej pożyczki z gwarantem, powinniśmy wiedzieć o tym, że bez większych przeszkód, będziemy mogli uzyskać ją przez internet. Takich firm nie ma jednak dużo, dlatego warto zwrócić uwagę wyłącznie na te sprawdzone marki, które tego rodzaju pożyczki na polskim rynku już przynajmniej od kilku lat. Z naszej strony wystarczy w zasadzie jedynie dowód osobisty oraz aktualnie informacje o uzyskiwanych dochodach. Największą rolę odegra tu gwarant pożyczki, który powinien legitymować się zarówno dobrą zdolnością, jak i historią kredytową.

Artykuł powstał przy współpracy z porównywarką pożyczek pozabankowych – https://www.pozabanki.com.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here