recykling tektury

Bardzo dużo mówi się w ostatnim czasie o negatywnych skutkach działalności człowieka na kondycję środowiska, coraz mocniej również sami jesteśmy świadkami zmian klimatycznych, których niestety w dużej mierze jesteśmy sprawcami. Mimo zwiększania się świadomości ludzi na istotę problemów związanych z ekologią cały czas jest jeszcze dużo do zrobienia w tej sprawie.

Weźmy na przykład kwestie zużycia papieru i jego przetwórstwo. Przeciętny mieszkaniec naszej planety rocznie zużywa około 50 kilogramów papieru, w globalnej skali są to setki miliony ton, na które musiało zostać wycięte setki milionów drzew. Dzięki selektywnej zbiórce opakowań papierowych, a następnie procesowi recyclingu, jesteśmy w stanie realnie redukować zanieczyszczenie środowiska, a także oszczędzać energie i przede wszystkim chronić lasy przed wycięciem.

Jak na co dzień pomagać środowisku?

Moglibyśmy zastanawiać się nad tym, jaki wpływ może mieć jeden mały człowiek czy też jedna firma na losy całej planety i na tej podstawie bagatelizować naszą rolę i odpowiedzialne postępowanie w zakresie działań proekologicznych. Musimy jednak zrozumieć, że właśnie w tym tkwi problem. Każdy człowiek się liczy, każdy mały gest, jest niczym efekt motyla, może wpłynąć na losy całej Ziemi. Co zatem mogą zrobić firmy, przedsiębiorstwa, aby przyczynić się do pozytywnych zmian? Przede wszystkim zwrócić uwagę na selektywną zbiórkę odpadów w firmie, a także postawić na recykling tektury.

Niemal każde przedsiębiorstwo, każdego dnia ma styczność z opakowaniami tekturowymi. Paczki z towarem, kartony do wysyłki towaru, tektura do pakowania, wypełniacze do paczek, bibuła czy też papier pakowy, bez względu na branżę, te produkty przewijają się u 99% przedsiębiorców.

Recykling opakowań teksturowych w firmie – jak to robić?

Jak wprowadzić recykling papieru i tektury w swojej firmie? Przede wszystkim zacznijmy od tego, aby uświadomić swoich pracowników o konieczności segregowania odpadów. Wyznaczmy odpowiednie miejsce na terenie zakładu, gdzie będą zbierane odpady papierowe, kartony, tektura, papier. Część z nich będziemy mogli od zaraz wykorzystać do zapakowania swojego towaru do wysyłki, część sprawdzi się jako ekologiczny wypełniacz do paczek, a pozostałe opakowania tekturowe możemy przekazać odpowiedniej firmie, zajmującej się recyklingiem opakowań. Z jednej tony makulatury można wytworzyć nawet 900 kg papieru, to niesamowite, jakie to proste, aby papier zyskał nowe życie.

Świadomość ekologiczna w firmach i przedsiębiorstwach jest niezwykle ważna, ponieważ to właśnie tam zużywa się najwięcej opakowań tekturowych i kartonów. Jeżeli więc wraz z pracownikami naszej firmy uświadomimy sobie, jak ważny jest recykling opakowań tekturowych, jesteśmy w stanie przyczynić się do realnych, pozytywnych zmian.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here