Instalacja elektryczna w domu

Elementy obwodów elektrycznych i elektronicznych są poszukiwane przez planujących budowę czy remont. Najlepiej, jeśli całe zamówienie można złożyć w jednym sklepie. Jest to o wiele wygodniejsze niż kompletowanie zamówienia u wielu dostawców. Warto znać dobry sklep lub hurtownię, która zaopatrzy w cały potrzebny materiał instalacyjny i eksploatacyjny.

Dobrym pomysłem jest przeglądanie katalogów hurtowni elektrotechnicznych w Internecie jak na przykład https://inergia.pl/.

Budowa instalacji elektrycznej w domu –  co kupić?

W jakie elementy elektryczne należy się wyposażyć przed układaniem instalacji? Z pewnością będą potrzebne przewody o odpowiedniej liczbie żył i przekroju dostosowanym do obciążenia oraz złączki. Każda instalacja rozpoczyna się w rozdzielni, potrzeba więc zakupić skrzynki rozdzielcze wraz z osprzętem, wyłączniki nadprądowe i różnicowo-prądowe. Z kolei na zakończeniach linii zostaną zainstalowane gniazdka w liczbie odpowiadającej ilości urządzeń, które są tam zaplanowane. Częścią instalacji jest też oświetlenie, a więc źródła światła i łączniki, które nimi sterują.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lamp i naświetlaczy. Zamówienie należy dostosować do przeznaczenia i własnego gustu. Uwagę poleca się zwrócić na stopień wodoszczelności, jeśli mają być umieszczone w łazience lub w wilgotnym miejscu. A także, czy są to lampy do wewnątrz pomieszczenia, czy na zewnątrz. Bo i takie będą potrzebne.

Dzisiaj instalacje układa się zazwyczaj podtynkowo lub podpodłogowo. Czasem jednak sytuacja wymaga skorzystania z kanałów instalacyjnych lub peszli oraz uchwytów mocujących.

Budowa instalacji elektrycznej w domu – kto może doradzić?

Oczywiście to tylko podstawowe elementy elektryczne, które należy zakupić. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z konsultacji z osobami pracującymi w hurtowni elektrotechnicznej. Dzisiaj od sprzedawcy oczekuje się nie tylko na wydania towaru, ale też fachowego doradztwa. Często też takie firmy oferują swoich specjalistów, którzy wykonają zlecone prace elektroinstalacyjne.

Hurtownie elektrotechniczne posiadają bardzo rozbudowana ofertę, nawet jeśli coś nie występuje w katalogu internetowym, warto zapytać o produkt lub usługę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here