Szybka pożyczka pozabankowa

Życie bywa nieprzewidywalne. Czasami zaskakuje nas sytuacjami, w których nagle potrzebujemy pieniędzy na niespodziewane i szybkie wydatki. Tymczasem zaciągnięcie kredytu bankowego wymaga czasu i wypełnienia wielu formalności. W takich sytuacjach pomocna będzie szybka pożyczka pozabankowa.

Są one dostępne bez zbędnych formalności. Banki są bowiem bardziej restrykcyjne. Wymagają potwierdzonej zdolności kredytowej, szeregu zaświadczeń, między innymi zaświadczenia z pracy o zarobkach, często uzależniają udzielenie pożyczki od celu, na który ma być przeznaczona. Banki bowiem podlegają prawu bankowemu i to ono dyktuje im warunki przyznawania kredytów.

Szybko i bez zbędnych formalności

Takim przepisom natomiast nie podlegają instytucje pozabankowe, w związku z tym  ich podejście do klientów jest bardziej elastyczne. Zasady ich działalności  reguluje Ustawa o kredycie konsumenckim i Kodeks cywilny. Udzielać pożyczek mogą zarówno instytucje, jak i osoby prywatne. Podstawową korzyścią jest to, że pieniądze  przez internet zostaną przekazane niemal natychmiast. Procedura udzielania szybkiego kredytu online jest bowiem bardzo uproszczona. W sieci funkcjonuje wiele podmiotów zajmujących się pozabankowym pożyczaniem pieniędzy. Wystarczy wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada, wejść na jego stronę internetową, odnaleźć odpowiedni wniosek i wypełnić go. Firmy pożyczkowe rozpatrują takie wnioski dosłownie w kilka minut i niezwłocznie przesyłają pieniądze na konto bankowe.

Wystarczy dowód osobisty i konto bankowe

Oznacza to, że decydując się na internetową pożyczkę pozabankową, trzeba posiadać własne konto bankowe. I niewiele poza nim. Jedynie ukończone 18 lat i dowód osobisty. Instytucje pozabankowe często nie wymagają nawet zaświadczenia o zarobkach, ani nie weryfikują historii zdolności kredytowej klienta. We wniosku trzeba podać numer telefonu i adres mailowy. Zamiast zaświadczenia o zarobkach, wystarczy jedynie oświadczenie, czyli pisemna informacja o wysokości dochodów. Niektóre z pozabankowych instytucji, aby zachęcić potencjalnych klientów, pierwszej pożyczki udzielają za darmo, czyli bez spłaty odsetek od kredytu.

Pewność i bezpieczeństwo

Nie trzeba kombinować w przypadku negatywnej zdolności kredytowej. Nie jest ona bowiem decydująca. Wnioski o szybką pożyczkę warto wypełniać zgodnie z prawdą, aby nie narazić się na odpowiedzialność karną. Procedura wymaga często wykonania tzw. przelewu weryfikacyjnego na konto pożyczkodawcy. Zazwyczaj ogranicza się on do symbolicznej złotówki, która jest zwracana natychmiast po wydaniu decyzji o udzieleniu pożyczki. Chodzi o bezpieczeństwo. Przelew weryfikacyjny jest  zabezpieczeniem także dla klienta. Dzięki temu nikt inny nie weźmie pożyczki, nawet jeżeli będzie miał dostęp do jego danych, gdyż musiałby mieć również dostęp do jego konta. Dzięki temu takie pożyczki są bezpieczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here