Abażury do lamp, które odmienią Twoje wnętrze!

Czasami wydaje nam się, że jedynym sposobem na odświeżenie pomieszczenia jest całościowa wymiana jego wyposażenia. Pragniemy czegoś nowego, świeżego, po to aby pozbyć się czegoś, co dawno nam się znudziło. Jest to błąd, który w dodatku sporo kosztuje. Najważniejsze, to uzmysłowić sobie, że cała magia tkwi w szczegółach. Dlatego, gdy patrzymy z politowaniem na naszą starą lampę, to pamiętajmy, że taniej i praktyczniej będzie zadziałać z jej kluczowym elementem, a nie poszukiwać całkiem nowego wyposażenia. Pozornie małą, ale znaczącą różnicę mogą dać nowe lub odnowione abażury do lamp.

 Abażury do lamp, czyli funkcjonalność i ciekawy design

To jaki wybierzemy klosz do lampy wpłynie w dużym stopniu nie tylko na atmosferę w pomieszczeniu, ale i na cały jego design. Możemy wybierać wśród różnych kolorów, wzorów i kształtów. W łatwy sposób możemy dokonywać zmian zarówno poprzez wymianę abażuru do lampy, jak i dokonanie nowego zakupu. Możemy wybrać klosz w stonowanych kolorach, który z czasem (albo od razu!) będziemy mogli odnowić. Opcji jest wiele i postaramy się je przybliżyć w tym artykule, tak, aby wybór był łatwiejszy a efekt zachwycający.

Jeśli zależy Ci na ciekawym oświetleniu

Wyjątkową funkcją kloszy do lamp jest zabawa światłem, które samo w sobie może ozdobić pomieszczenie. Zależnie od tego, jaki wybierzemy kształt abażuru, taki uzyskamy efekt. Dlatego tej zmiany możemy dokonać tylko przy pomocy nowego klosza. Jeśli zdecydujemy się na abażury do kinkietów to w łatwy sposób możemy uzyskać ciekawy efekt na ścianie. Wystarczy wybrać kwadratowy lub prostokątny model otwarty od dołu i góry. Dwie smugi światła będą w takim wypadku symetrycznie oświetlać ścianę.

Podobnie wygląda sytuacja jeśli chodzi o abażury do lamp stojących. Ten typ lamp zazwyczaj umieszczamy pod ścianą. Niezależnie od tego jaki wybierzemy kształt abażuru, bez wątpienia rzuci on ciekawie wyglądający strumień światła na ścianę. Jeśli będzie on otwarty od dołu i góry to analogicznie uzyskamy dwa strumienie.

Jeśli zależy Ci na wyjątkowym designie

Jeśli abażur, który już dłuższy czas ozdabia Twoją lampę znudził Ci się albo po prostu w mieszkaniu przeprowadzono remont i lampa kompletnie nie pasuje, to dobrym pomysłem będzie odnowienie starego abażura. Możemy podziałać na już posiadanym kloszu, szczególnie, gdy nie jest on sam w sobie szczególnie ozdobiony. Natomiast jeśli jest on bardzo pstrokaty i kompletnie nam nie pasuje do wystroju, to możemy tanim kosztem całkowicie go zmienić. Wystarczy ściągnąć stary materiał i nałożyć na stelaż do abażuru całkiem nowy pas materiału.

Jeśli jesteś artystyczną duszą to bez wątpienia spodoba Ci się pomysł własnoręcznego ozdobienia abażuru. Możesz zmienić jego kolor przy pomocy farby. Ta opcja sprawdzi się zarówno przy farbowaniu całego klosza, jak i podczas malowania na nim wzorów. Jeśli tylko czujesz się na siłach, to sięgnij po farby, pędzel i puść wodzę fantazji. Gdy tak artystyczne zabiegi to jednak za dużo dla Ciebie, to w łatwy sposób zmienisz kolor abażuru poprzez naklejenie na jego materiał bibuły w konkretnym kolorze, czy powycinanych w kolorowym papierze kształtów.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here