Studia w języku angielskim

Absolwentów rozmaitych studiów jest coraz więcej. Dziś nikogo nie dziwi liczba osób mających wyższe wykształcenie. Niestety rynek pracy nie przewidział aż tylu miejsc dla byłych studentów. Ci najlepsi mogą liczyć na dobrą płacę i prestiżowe stanowiska, ale i tak rywalizują przynajmniej z kilkoma osobami podczas każdej rozmowy rekrutacyjnej. Sposobem na wyróżnienie się z tłumu są studia w języku angielskim. Dlaczego jeszcze warto postawić na taką formę edukacji?

Język angielski – ważna umiejętność

Umiejętność posługiwania się językiem angielskim jest przydatna na całym świecie. Dzięki niej możemy się porozumiewać z innymi podczas wakacyjnych wyjazdów. Nie mamy problemu z załatwieniem formalności, będąc zagranicą. Im lepiej opanujemy język angielski w mowie i piśmie, tym większe szanse na znalezienie dobrej pracy, także w kraju.

Język angielski stał się tak powszechny, że dziś ci, którzy nie znają chociażby jego podstaw, mają ograniczone możliwości funkcjonowania w międzynarodowym środowisku. Z kolei studenci od początku stawiający na edukację obcojęzyczną, zyskują bardzo ważną umiejętność, ale nie tylko. Na co jeszcze mogą liczyć?

Praca w międzynarodowym środowisku

Polskie firmy rozwijają się bardzo dynamicznie. Wiele z nich uderza w rynki zagraniczne, aby poszerzyć swoje możliwości, ponadto zyskać na lepszych wynikach, owocnych współpracach. Tym samym umiejętność porozumiewania się w języku angielskim, daje szansę na świetną pracę. Jest to konieczne szczególnie w przypadku studentów, którzy chcą zajmować kierownicze stanowiska.

Studiowanie w języku angielskim, na przykład na uczelni Horyzont.eu, to okazja do zawierania nowych znajomości już w szkole wyższej. Z międzynarodowym środowiskiem, nieznanymi dotąd kulturą i obyczajami studenci mają do czynienia zanim rozpoczną karierę zawodową. Nierzadko daje im to możliwość zdobywania pierwszego doświadczenia podczas programów stażowych prowadzonych w dużych firmach, które chętnie przyjmują osoby będące w trakcie studiów. Ucząc się i jednocześnie pracując w zawodzie, szlifuje się język obcy, doskonali dotychczasowe umiejętności, weryfikuje ewentualnie błędy, by móc je wyeliminować, nim zajmie się wyższe stanowiska.

Lepsze zarobki i szanse na awans

Porozumiewając się bez problemu w języku angielskim, student nie ma kłopotów ze słownictwem branżowym, również podczas rozmów kwalifikacyjnych. Buduje ponadto pewność siebie, poznaje kulturę i obyczaje obcych dotąd krajów. Można rzecz kolokwialnie, że uczy się świata, a to oznacza znacznie większe możliwości rozwoju, awansu i również pożądanych zarobków.

Nauka tańsza na polskich uczelniach

Coraz więcej krajowych uczelni oferuje studia w języku angielskim. Poziomem nie odbiegają one od tych, z których można korzystać w zagranicznych szkołach wyższych, jednak koszty nauki w Polsce są o wiele niższe. Z tej opcji skorzystają zatem przyszli studenci, którzy nie mogą sobie pozwolić na dalszy wyjazd lub mają upatrzoną szkołę wyższą w kraju.

Studiowanie w języku angielskim to szereg zalet. Warto przemyśleć tę opcję, by w niedalekiej przyszłości czerpać korzyści z tak podjętej decyzji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here