programista

Jako programista z pewnością zastanawiasz się co byłoby lepszym wyborem: własna działalność gospodarcza czy praca na etacie? Są to rozważania bardzo poważne, gdyż od nich będzie zależała nasza kariera. Jak rozpocząć swoją drogę zawodową i na co najlepiej się zdecydować. Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/programista-etat-czy-wlasna-firma/

Gdzie rozpocząć pracę jako programista?

Jako programista dobrze zarobimy przede wszystkim w branżach ubezpieczeń, telekomunikacji, technologii IT, reklamie i mediach. Programiście dobrze cenieni są również w energetyce, transporcie, bankowości. Wyższe zarobki będą oferowały również firmy o dominującym kapitale zagranicznym. Twoja praca będzie potrzebna też w administracji państwowej.

Zarobki będą różniły się między sobą ze względu na województwo, w którym podejmujesz pracę. Przodują tu między innymi Mazowsze, Małopolska i Dolny Śląsk. Najgorzej z kolei zarabiają programiści pracujący w województwie opolskim, warmińsko – mazurskim i podkarpackim. Jako programista znajdziesz zatrudnienie w firmach zajmujących się produkcją aplikacji oraz gry.

Programista – własna działalność

Nie zawsze jedyny wybór jest to praca na etacie. Istnieje duża ilość programistów, którzy sprzedają swoje aplikacje do telefonów samodzielnie. Odbywa się to poprzez umowę zawartą z  odpowiednim sklepem cyfrowym. Nie musisz wówczas nawet rejestrować swojej działalności gospodarczej. Musisz to zrobić, kiedy będziesz chciał założyć firmę.

Duże doświadczenie, nieco kapitału, dobra lokalizacja  oraz pomysł mogą zdziałać prawdziwe cuda. W ten sposób zarobisz więcej i dasz pracę początkującym kolegom po fachu. Jako firma możesz być twórcą aplikacji  użytkowych oraz rozrywkowych. Możesz brać udział w przetargach na opracowanie całej infrastruktury cyfrowej w administracji, a także zabezpieczeń jej działań – bazy danych, ochronie personaliów, sprawnego liczenia głosów w wyborach. Jako programista prowadzący własną działalność gospodarczą możesz skorzystać z innych form rozliczeń z fiskusem niż PIT 37. Jednak własna firma to zawsze dużo obowiązków. Jako przedsiębiorca sam musisz dbać o zamówienia, reklamę i pozyskiwanie klientów.

Zobacz też: http://www.pc-media.pl/jak-wyglada-praca-programisty/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here