Przezorny zawsze ubezpieczony, czyli co warto wiedzieć na temat ubezpieczeń

Nigdy nie wiadomo, co może nas spotkać w życiu. Dlatego trzeba być przygotowanym na różne ewentualności – zarówno te dobre, jak i te mniej przyjemne. Jak się zabezpieczyć przed przykrymi zdarzeniami? Czy w ogóle jest to możliwe? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Ubezpieczenie komunikacyjne – rodzaje

Najlepszą formą zabezpieczenia na wypadek nieoczekiwanych sytuacji będzie wykupienie ubezpieczenia. Ogólny podział ubezpieczeń przedstawia się następująco:

  • ubezpieczenie majątkowe,
  • ubezpieczenie na życie,
  • ubezpieczenie komunikacyjne.

W artykule tym skupimy się na ostatnim rodzaju. Wybór ten wynika między innymi z faktu, że większość z nas podróżuje własnymi samochodami, a ich ubezpieczenie jest koniecznością dla każdego kierowcy. Przed ubezpieczeniem pojazdu warto zasięgnąć opinii rzetelnej firmy ubezpieczeniowej. Możesz udać się na przykład do biura ubezpieczeń Prominent zajmującego się między innymi ubezpieczeniami OC i AC w Krakowie – http://www.ocacubezpieczeniakrakow.pl/. Pracujący tam specjaliści dokładnie wytłumaczą Ci wszystkie niezrozumiałe kwestie. Z ich pomocą zdecydujesz, jaki wariant ubezpieczenia komunikacyjnego będzie dla Ciebie najkorzystniejszy. To bardzo ważne, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę zwiększającą się cenę obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie w formie polisy OC zawierane jest na wypadek szkód komunikacyjnych, jakie może wyrządzić osoba, która dane ubezpieczenie wykupiła. Oznacza to, że uszkodzenie mienia spowodowane ewentualnym wypadkiem zostanie pokryte z tej właśnie polisy. Celem ubezpieczenia OC jest ochrona przed konsekwencjami szkód wyrządzonymi w czasie jazdy samochodem. Polisa OC jest obowiązkowa i zdejmuje z właściciela pojazdu konsekwencje finansowe w razie spowodowania wypadku.

Ubezpieczenie AC

Nieco innym wariantem ubezpieczenia komunikacyjnego jest tak zwane Autocasco, w skrócie AC. W przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, ten rodzaj polisy nie jest obowiązkowy. Warto podkreślić, że jej zawarcie zapewnia kierowcy ochronę przed stratami finansowymi, jakie może ponieść, uszkadzając na przykład własny pojazd. Ponadto AC to także ubezpieczenie na wypadek kradzieży oraz zdarzeń losowych mających swoje źródło nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych czy uszkodzeniach pojazdu przez zwierzęta.

Ubezpieczenie NNW

Bardzo ważnym ubezpieczeniem komunikacyjnym jest NNW. Odnosi się ono do następstw od nieszczęśliwych wypadków, które, jak wiadomo, mogą mieć różnorakie konsekwencje. Podobnie jak ubezpieczenie AC jest ono dobrowolne, jednak wykupienie go stanowi zabezpieczenie nie tylko dla kierowcy, ale również dla pasażerów pojazdu. Tego rodzaju ubezpieczenie obejmuje swoją ochroną szkody, jakie powstały w wyniku zdarzenia drogowego, np. wypadku czy podczas wsiadania do pojazdu lub wysiadania z niego. Wypłacana kwota odszkodowania NNW zależna jest od określonego w procentach uszczerbku na zdrowiu oraz sumy ubezpieczenia.

Ubezpieczenie Assistance

Kolejnym rodzajem ubezpieczenia jest tak zwany Assistance. To rodzaj pomocy technicznej, medycznej oraz prawnej w nieprzewidzianych sytuacjach awaryjnych dodawany zazwyczaj w pakiecie do ubezpieczenia OC lub AC. Warto go wykupić, mimo że nie należy do ubezpieczeń obowiązkowych. Assistance może dostarczyć szereg korzyści w takich przypadkach, jak:

  • awaria pojazdu na drodze,
  • potrzeba wezwania służby medycznej, gdy nie doszło do wypadku drogowego.

W zależności od firmy ubezpieczeniowej, ubezpieczenie Assistance może zawierać wiele udogodnień, na przykład możliwość wypożyczenia pojazdu zastępczego.

Podsumowanie

Jeśli nie wiesz, gdzie uzyskać sprawdzone informacje na temat ubezpieczeń komunikacyjnych, możesz skontaktować się z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej Prominent lub wejść na ich stronę internetową: http://www.ocacubezpieczeniakrakow.pl/komunikacja.html. Zapoznaj się z dostępnymi ofertami, pakietami i proponowanymi cenami. Pamiętaj, żeby przy wyborze ubezpieczenia komunikacyjnego zawsze kierować się dobrem własnym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here