Podanie o prace bez doświadczenia

0
6618

Najtrudniej na rynku pracy mają te osoby, które nie posiadają żadnego doświadczenia. Mowa rzecz jasna o absolwentach szkół średnich. W Stanach Zjednoczonych normą jest, że pierwszą pracę podejmują już nastolatki. W ten sposób zdobywają doświadczenie. Uczą się również w ten sposób szacunku do pieniądza. Pracę zaczynają już trzynastolatki jako roznosiciele gazet. 16-latki pracują z kolei jako kelnerzy. Niestety w Polsce pierwsza możliwa praca jaką możemy podjąć zaczyna się od lat 18.

Osoby, które nie posiadają żadnego doświadczenia ani kierunkowego wykształcenia na rynku pracy mają najgorzej, borykają się z największymi ograniczeniami. Jak bowiem złożyć podanie o prace bez doświadczenia? Takim osobom radzimy by w podaniu skupiły się głównie na swoich najlepszych cechach. Zwrot – podanie o pracę kojarzy nam się jednak z czasami słusznie minionymi. Dzisiaj podanie o pracę jest w istocie tym samym co list motywacyjny.

Sami jednak wiemy najlepiej, że list motywacyjny z reguły piszemy tylko i wyłącznie na wyraźną prośbę pracodawcy. Podanie o prace jest jednak najlepszym wyborem gdy sami odwiedzamy swoich potencjalnych pracodawców i chcemy przekonać ich do zatrudnienia naszej osoby. Podanie o pracę warto składać nawet wtedy gdy nie jest ogłaszany nabór. Po tą formę z całą pewnością powinni sięgnąć osoby, które jeszcze nigdy wcześniej nie pracowały.

Podanie o pracę jest idealną opcją dla absolwentów wyższych uczelni. W ten sposób mogą oni wskazać swoje najlepsze cechy pożądane na danym stanowisku. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to jak podanie o pracę pod względem formalnym powinno wyglądać. Przede wszystkim więc należy w nim zamieścić wszelkie dane teleadresowe oraz zwroty grzecznościowe. Gdy brakuje nam pomysłu na to jak podanie o pracę powinno wyglądać sięgnijmy po gotowe wzory, które z łatwością można znaleźć w internecie.

Z wejściem na rynek pracy spore problemy mogą mieć również matki, które przebywały na urlopie wychowawczym i macierzyńskim. Zbyt długa przerwa w wykonywanej pracy może przysporzyć im sporo problemów. Znalezienie zupełnie nowego zajęcia będzie nie lada problemem. Była mowa o gotowych wzorach. Lepiej jednak podanie o pracę składać o własnych siłach. Starajmy się list motywacyjny napisać samodzielnie.

Przepisywanie listu motywacyjnego czy podania o pracę z internetu, słowo w słowo nie najlepiej świadczy o przyszłym pracowników. Osoby bez doświadczenia z odpowiednim CV bez problemu powinny znaleźć dobrą pracę o ile wyjdą w jej poszukiwaniu przed utarte schematy.

[Głosów:9    Średnia:3.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here