Nowe kryptowaluty

0
3106

Nazwa Bitcoin już od jakiegoś czasu funkcjonuje na rynkach finansowych, jednak dla wielu osób nadal jest to pojęcie niemalże enigmatyczne. Utarło się, że Bitcoiny to takie pieniądze, których właściwie nie ma. No może odrobinkę prawdy w tym jest, bo faktycznie jest to waluta wirtualna, ale robi coraz większą karierę.

Kiedyś kojarzyła się z czymś nie do końca legalnym i funkcjonowała praktycznie w podziemiu, jednak obecnie znacznie zyskuje na popularności i trafia do coraz szerszego obiegu. Mało tego, dorobiła się także naśladowców takich jak: Stratis, Ethereum lub Ripple. Nowe kryptowaluty szturmem wdarły się na światowe rynki finansowe i wszystko wskazuje na to, że pójdą w ślady swojego pierwowzoru. Na rodzimym rynku znane są one jedynie w kręgach szeroko pojętej finansjery i tam funkcjonują jako środek płatniczy.

Kryptowaluty zyskały znacznie na swej popularności na przestrzeni ostatnich kilku lat. Jednak nie są one jeszcze popularne i dobrze rozpoznawalne dla przeciętnego uczestnika rynku. Jeżeli już coś o nich słyszeliśmy, to najczęściej kojarzymy je jako wirtualne pieniądze lub system transakcyjny w internecie. Jest w tym sporo racji, ale czy tylko do tego służą? Okazuje się, że nie. Używanie kryptowalut jako środka płatniczego to tylko jedno z możliwych rozwiązań, częściej jednak stosuje się je do konstruowania całego systemu płatności internetowych oraz formowania platform transakcyjnych.

Samo posługiwanie się kryptowalutami to także dość skomplikowany proces. Jego wartość jest zależna od preferencji, a użytkownicy mogą sami decydować, odpowiednio definiując parametry, co dana jednostka reprezentuje.W praktyce oznacza to tyle, że użytkownicy indywidualnie przypisują różne właściwości do każdej jednostki.
Chociaż rynek kryptowalut dość szybko się rozwija nadal prym wiedze Bitcoin.

Jego pozycja na rynku jest już dostatecznie ugruntowana, a samo posługiwanie się wirtualnym pieniądzem staje się coraz bardziej powszechne. W praktyce oznacza to tyle, że stał się on akceptowalnym przez rządy różnych krajów środkiem płatniczym. Wartość waluty jest kreowana przez uczestników rynku, którzy akceptują Bitcoin w swoich transakcjach. Innymi słowy, jest on tyle wart, jak szeroko jest rozpowszechniony.
Czy szybki rozwój rynku kryptowalut oznacza, że pieniądze trafią na stałe do obieg? Pewnie z czasem taka sytuacja nastąpi. To co teraz uważane jest za coś wirtualnego za kilka lat prawdopodobnie stanie siępopularne i powszechnie akceptowane w codziennych nawet najbardziej popularnych transakcjach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here