Nauka programowania dla najmłodszych oraz młodzieży

Dla wielu połączenie słów programowanie i najmłodsi wydaje się nie iść w parze. W końcu jak dziecko, które uczy się dopiero pisać i czytać ma zrozumieć tajniki tworzenia skomplikowanych kodów i algorytmów, dzięki którym powstaje nowy, inteligentny program czy wciągająca gra? Otóż może!! Kolejne lata, jak i doświadczenia z całego świata wskazują na to, że dziecko może nauczyć się programować wyjątkowo wcześnie, a nauka kodowania dla dzieci jest na równi elementarna, jak nauka pisania, czytania i poznawania zagadnień otaczającego go świata.

Nauka programowania czy warto?

Jednym jest przekonanie rodziców, że ich dziecko od początku nauki szkolnej może uczyć się także programowania w efektywny sposób, a drugim uzmysłowienie, że jest to nauka warta swojego czasu. Częstym argumentem przeciw jest twierdzenie, że dziecko równie dobrze może uczyć się programowania w momencie, kiedy już samo będzie mogło podjąć taką decyzję. Tymczasem programowanie rozwija wielokierunkowo. Sprawdzono już niejednokrotnie, że dzieci uczące się programowania w wieku wczesnoszkolnym dużo łatwiej przyswajają także cały ogólny materiał nauczania w szkołach, z głównym naciskiem na bardzo często nielubiane przedmioty ścisłe.

zaprogramowani

Ponadto nauka programowania dla dzieci od najmłodszych lat pozwala na wykształcenie w dziecku pasji i umiejętności, które okazują się bezcenne w wyborze przyszłej kariery zawodowej w kierunkach programistycznych. Jest to kolejna ważna informacja, gdyż już teraz brakuje programistycznych rąk do pracy, a już za dekadę ma to być jeden z najbardziej pożądanych, jak i opłacalnych zawodów na całym świecie.

Jak zacząć naukę programowania

Jak zacząć naukę programowania?

Obecnie w naszym kraju kodowanie jako przedmiot szkolny dopiero stawia pierwsze kotki. Jednak niektóre państwa już od kilku lat szkolą młodą kadrę pasjonatów – koderów. Dlatego, zamiast czekać na to, że w końcu uda się nam rozwinąć prężnie edukację programistyczną w szkołach, lepiej już dziś postawić na odpowiednie warsztaty programowania dla dzieci.

Zapraszamy na kurs programowania dla dzieci i młodzieży w Zaprogramowani.com. Dlaczego? Bo nasza szkoła zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest wykształcenie obecnego najmłodszego pokolenia, w najlepszy możliwy sposób. Ponadto Zaprogramowani.com:

– jest najdłużej działającą szkoła programowania dla dzieci w Polsce,

– posiada specjalistyczną kadrę wykładowców, dla których programowanie, na co dzień jest pasją, jak i sposobem na fascynującą karierę zawodową,

– to miejsce, gdzie przykładamy ogromną uwagę do tego, aby dzieci uczyły się pracy w grupie, a jednocześnie lekcje prowadzone są w klasach na tyle mało licznych, żeby każdy słuchacz miał zapewnioną indywidualną uwagę prowadzącego,

– to szkoła, gdzie stawia się przede wszystkim na praktykę,

– to w pełni wyposażone sale niwelujące potrzebę chodzenia na warsztaty programowania dla dzieci z własnym sprzętem.

Więcej informacji na stronie www.zaprogramowani.com

Materiał partnera.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here