Jak wybrać odpowiednie dla siebie szkolenie z Excela?

W dzisiejszych czasach znalezienie dobrej pracy bez znajomości obsługi komputera jest niemal niemożliwe. Większość pracodawców wymaga umiejętności, które pozwalają na korzystanie z edytorów tekstu, baz danych oraz arkuszy kalkulacyjnych. Już na etapie weryfikacji CV sprawdzane są kompetencje w tym zakresie – życiorysy bez dokładnego wyszczególnienia umiejętności są z góry odrzucane. Co istotne udowodniona znajomość obsługi Excela znacznie podnosi naszą wartość na rynku pracy.

Określamy poziom znajomości arkusza kalkulacyjnego Excel

Większość z nas miała do czynienia z Excelem w szkole lub miejscu pracy. Jednak niewiele osób może się poszczycić bardzo dobrą znajomością arkusza kalkulacyjnego. Jeżeli pragniemy doszkolić się w tym temacie powinniśmy na początku określić nasz poziom wiedzy i umiejętności. W Internecie bez trudu znajdziemy testy, dzięki którym dowiemy się ile tak naprawdę umiemy oraz na jakim poziomie powinniśmy rozpocząć szkolenie Excel. Tego typu badania są często umieszczane na stronach przedsiębiorstw, które poszukują pracowników ze znajomością arkusza kalkulacyjnego. Znajdziemy je również na portalach firm szkoleniowych. Zazwyczaj testy z Excela są bezpłatne, chyba że stanowią pierwszy etap szkolenia i na podstawie wyników przydzielane są miejsca w grupach o określonym stopniu zaawansowania. W przypadku, kiedy pragniemy aplikować na konkretne stanowisko pracy i wiemy, czego będzie wymagał nasz przyszły szef, możemy poszukać testów z określonych funkcji, np. z tabel przestawnych lub prezentacji graficznych.

Firma szkoleniowa z okolicy, czy szkoła działająca w całym kraju?

Wybór szkolenia z arkusza kalkulacyjnego powinien być starannie przemyślany. Jeżeli wiemy już, jaki reprezentujemy poziom znajomości funkcji programu, mamy świadomość, czego będzie wymagał przyszły pracodawca, możemy pokusić się o wyszukanie kursów organizowanych w najbliżej okolicy. Pamiętajmy jednak, żeby sprawdzić, kto prowadzi zajęcia: czy trener posiada wymagane kwalifikacje i potrafi przekazać wiedzę, jak dużo godzin jest poświęconych teorii, a ile przypada na praktykę, oraz czy zakres materiału odpowiada naszym potrzebom. Warto przed zapisaniem się na szkolenie Excel przeprowadzić mały rekonesans wśród znajomych oraz sprawdzić opinie w sieci. Dość często zdarza się, że lokalne firmy szkoleniowe przegrywają z poziomem nauczania większych, ogólnokrajowych szkół takich, jak np. Calculatic Group, dzięki którym możesz przeprowadzić szkolenie Excel w Poznaniu, Gdańsku czy Krakowie. Tego typu placówek nie znajdziemy zbyt wiele, jednak ich możliwości są dużo bardziej rozbudowane, a dodatkowy atut stanowią zajęcia organizowane online.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here