Miejskie drukarki samoobsługowe – Zeccer

0
3148

Marka Zeccer wprowadziła na polski rynek produkt absolutnie unikatowy – samoobsługowe drukarki. To prawdziwa rewolucja  i świetny sposób na wygodne drukowanie materiałów bez konieczności stania w kolejkach, szukania w kieszeniach drobnych i innych niedogodności, które doskonale znają osoby często korzystające z usług punktów ksero. Przechodząc więc do konkretów – jak działają drukarki Zeccer, gdzie można je znaleźć i jak z nich korzystać? Oto wszystko, co powinniście o nich wiedzieć.

Drukarki Zeccer – co je wyróżnia?

Z pewnością zdarzyło Ci się, lub nadal zdarza, korzystać z usług punktów ksero? Co jest dla nich najbardziej charakterystyczne? Tak, kolejki. Kolejki są tym, do czego stali bywalcy punktów ksero niestety muszą przywyknąć. Kolejna sprawa to drobne – zawsze musisz mieć je w kieszeni. Zwykle pracownicy punktu nie mają bilonu do wydawania reszty, a z drugiej strony dokonanie płatności kartą nie zawsze jest możliwe. Znów więc tracisz czas – tym razem na wymianę banknotów na bilon. Te dwie kwestie sprawiają, że kopiowanie dokumentów może stać się prawdziwą udręką.

Rozwiązaniem tych problemów są miejskie drukarki. Zacznijmy od początku, czyli od odpowiedzi na pytanie „skąd wziął się pomysł i kto je stworzył?”. Jak łatwo się domyślić, na pomysł stworzenia alternatywy dla „zwykłych” punktów ksero wpadły osoby, które mają z nimi największe doświadczenie i najmocniej odczuwają ich wady – czyli studenci. Pragnąc nieco ułatwić życie sobie i swoim kolegom, zaprojektowali i stworzyli prototyp drukarki samoobsługowej oraz specjalną aplikację. Pomysł spotkał się z ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony sponsorów, jak i samych studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, których twórcy poprosili o testowanie urządzenia i zgłaszanie wszelkich uwag na temat jego funkcjonalności. Tak właśnie opracowano drukarkę, dzięki której każdy może otrzymać wydruk dokumentów szybko i wygodnie.

Gdzie można znaleźć drukarkę? Otóż urządzenia te są obecne w wielu miastach w całej Polsce – we Wrocławiu, Warszawie, Szczecinie, Rzeszowie, Poznaniu, Lublinie, Krakowie, Łodzi, Katowicach, Gliwicach, Gdańsku, Gdyni i innych. Aktualnie ich liczba przekroczyła już 100, a korzystać z nich można w budynkach użyteczności publicznej takich jak uczelnie oraz w galeriach handlowych, sklepach 1-minute, kawiarniach oraz biurach co-workingowych. Jak je znaleźć?  To niezwykle proste – wystarczy tylko odwiedzić stronę internetową Zeccer i na mapie odnaleźć właściwe miasto i najbardziej dogodną lokalizację drukarki.

Jak się korzysta z drukarki?

Aby wydrukować dokumenty wystarczy kilka prostych kroków:

  • pierwszym, co powinieneś zrobić, jest wybór najbliższej Twojej lokalizacji drukarki, na przykład w centrum handlowym. Uwaga – na razie nie musisz wychodzić z domu! Po prostu znajdź urządzenie na mapie dostępnej na stronie internetowej; możesz to zrobić zarówno z komputera PC, jak i tabletu czy smartfona;
  • teraz wyślij e-mail zawierający dokument, który chcesz wydrukować, na indywidualny adres mailowy wybranej przez Ciebie drukarki;
  • teraz możesz podejść do urządzenia, zapłacić za wydruk i odebrać gotowy dokument.

Na kilka słów komentarza zasługuje także sposób płatności za korzystanie z drukarek. Otóż można zapłacić Blikiem, szybkim przelewem lub kartą – koniec z noszeniem przy sobie drobnych! Dodatkowym atutem drukarek jest fakt, że możesz wydrukować na nich nie tylko notatki, ale właściwie dowolny dokument – także fakturę VAT czy bilety PKP.

A co z bezpieczeństwem danych zawartych w dokumentach? O tę kwestię także nie musisz się martwić. Połączenie jest szyfrowane, a więc nikt niepowołany nie „przechwyci” dokumentów, a urządzenie automatycznie usuwa z pamięci wszystkie pliki od razu po ich wydrukowaniu.

Kto może korzystać z urządzeń?

Każdy, kto tylko potrzebuje drukować dokumenty – studenci, uczniowie, pracownicy firm, turyści. Każdy, kto nie ma czasu ani chęci na stanie w kolejkach w punkcie ksero. Nie trzeba do tego nic poza dostępem do internetu. Nie musisz mieć ze sobą również papieru, drukarka jest w niego zaopatrzona, a druk odznacza się bardzo dobrą jakością.

Drukarka samoobsługowa stanowi także świetną alternatywę dla punktów ksero na uczelniach oraz propozycję dla właścicieli biur co-workingowych. Pomysł skorzystania z tych coraz powszechniejszych w Polsce urządzeń pozwala na zaoszczędzenie kosztów związanych z zakupem drukarek do każdego komputera w w biurze lub profesjonalnych, lecz także bardzo kosztownych, kserokopiarek.

Oto komplet informacji, które powinieneś mieć, aby skorzystać z możliwości druku na miejskich drukarkach samoobsługowych. Nie wiedzieć o ich istnieniu to błąd, mogą Ci bowiem znacznie ułatwić życie.

[Głosów:4    Średnia:3.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here