pisanie

Każdy pracodawca raz na jakiś czas staje przez zadaniem jakim jest zatrudnienie nowego pracownika na określone stanowisko. Jednak uprzednio należy sporządzić stosowne ogłoszenie o pracę, co czasami może nastręczyć odrobinę trudności.

Rodzaj ogłoszenia o pracę zależy przede wszystkim od stanowiska pracy, które aktualnie oferujemy. Przykładowo, jeśli proponujemy pracę w obsłudze klienta w gastronomii, nasze ogłoszenie nie musi być zbyt oficjalne. Niemniej jednak powinno zawierać kilka niezbędnych punktów.

Jakie warunki powinno spełniać dobre ogłoszenie o pracę?

Przede wszystkim powinno posiadać czytelną, wyrazistą strukturę. I to nie zależnie czy poszukujemy dyrektora działu finansowego czy też osoby sprzątającej. Jak uzyskać efekt taki, aby nasze ogłoszenie było czytelne? Wystarczy podzielić treść na kilka akapitów, a następnie każdy adekwatnie oporządzić tytułem.

Ogłoszenie powinno być także napisane poprawną polszczyzną. Niezbędna jest poprawna ortografia oraz gramatyka. Należy też wystrzegać się wszelkich literówek. Dlatego też powinno się dobrze sprawdzić nasze ogłoszenie przed umieszczeniem go na stronie internetowej. Ze względu na fakt, że zdarzyć się może przeoczenie swoich własnych literówek w słowach – dobrze jest poprosić uprzednio o przeczytanie napisanego tekstu osoby trzeciej.

Jakie punkty powinno zawierać poprawnie sformułowane ogłoszenie o pracę?

Powinniśmy poinformować na jakie stanowisko prowadzimy rekrutację oraz nazwę firmy, która ma stać się miejscem pracy określonego kandydata. Niezbędne jest również podanie przybliżonej lokalizacji, jak chociażby nazwa miasta bądź dzielnicy. W świecie kapitalizmu kandydaci do pracy często poszukują sobie miejsca pracy, które będzie zlokalizowane w miarę blisko ich miejsca zamieszkania. Może to oszczędzić nam czasu poszukując kandydatów.

Kolejnym punktem jakie musi pojawić się w ogłoszeniu jest w miarę sensowny opis stanowiska. Powinien być sporządzony w taki sposób, aby kandydat wiedział jakie są wymagania stawiane są wobec niego.

jak napisać ogłoszenie

Następny punkt powinien traktować o tym, jakie wymagania powinien spełniać kandydat. W przypadku pracy na wyższym rangą stanowisko przykładowym wymaganiem będzie znajomość języków obcych oraz studia wyższe. Jeśli poszukujemy kogoś na stanowisko kelnera możemy zamieścić tam informację dotyczącą czy potrzebujemy osoby dyspozycyjnej w tygodniu czy też czy chętnie zatrudnimy studenta.

Dobrze jest również zamieścić notę dotyczącą możliwych zarobków, jakie możemy zaproponować pracownikowi za wykonaną pracę.

Najważniejszym punktem jest oczywiście kontakt do nas, mianowicie adres email lub numer telefonu. Nie otrzymamy przecież nawet ani jednej odpowiedzi, jeśli kandydaci nie będą wiedzieli jak się z nami skontaktować.

Jeśli nadal zastanawiasz się jak napisać ogłoszenie o pracę przykłady poniżej powinny być Ci bardzo pomocne.

POSZUKIWANA OSOBA DO OBSŁUGI LOKALU GASTRONOMICZNEGO

Miejsce pracy :
– Pierogarnia pod papugami (centrum Poznania)
Opis stanowiska:
– obsługa kasy fiskalnej oraz sporządzanie raportów dobowych,
– dbanie o czystość w lokalu,
– przyjmowanie zamówień oraz wydawanie dań.

Wymagania:
– dyspozycyjność od poniedziałku do piątku w godzinach porannych,
– uczciwość,
– wysoka kultura osobista,
– podstawowa znajomość języka angielskiego,
– mile widziany status studenta zaocznego.

Zarobki : 12 zł/h (netto)

Kontakt: XXXXXXXXX

NAUCZYCIEL WSPOMAGAJĄCY WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

ogłoszenie o pracęogłoszenie o pracę

Szkoła Podstawowa nr 1 poszukuje nauczyciela wspomagającego w klasach integracyjnych. Szkoła mieści się nieopodal centrum Kielc.

– wspomaganie rozwoju dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim oraz dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu,
– ewaluacja wyników procesu nauczania,
– gotowość do realizacji postawionych celów.

Wymagania:
– ukończenie studiów wyższych z zakresu pedagogiki specjalnej na poziomie magistra,
– mile widziane kursy w zakresie pracy z dziećmi z autyzmem,
– mile widziane studia z wybraną specjalnością z zakresu oligofrenopedagogiki.

Kontakt: CV prosimy wysyłać na adres email@poczta.pl
Wynagrodzenie : 2800zł brutto

Poprawnie sformułowane ogłoszenie pozwoli nam odnaleźć kandydatów, którzy spełnią nasze wymagania. Klarowna treść sprawi, że wstawione ogłoszenie będzie znacznie bardziej czytelne. Wbrew pozorom nie jest to nic trudnego, jeśli zastosujemy się do powyższym wskazówek. Najważniejszym aspektem jest to, aby podczas procesu komunikacji z kandydatami wykazać się kulturą osobistą. Zapewni nam to większą dozę szacunku ze strony przyszłego pracownika.

[Głosów:6    Średnia:1.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here