Znane firmy z siedzibą w Poznaniu

Poznań to nie tylko stolica województwa wielkopolskiego, ale również jednym z miast mieszczących największą liczbę głównych siedzib firm funkcjonujących lokalnie oraz międzynarodowo. Poznań pełni funkcję jednego z głównych polskich ośrodków logistyki, handlu, turystyki biznesowej oraz produkcji. Przyjrzyjmy się zatem kilku istotnym firmom, które mają swoje siedziby właśnie w Poznaniu.

Grupa Energetyczna Enea SA

Grupa Energetyczna Enea to grupa kapitałowa zrzeszająca kilka bardzo dużych firm, które obejmują większą część rynku energetycznego w Polsce. W skład grupy wchodzą m.in. Lubelski Węgiel Bogdanka, Enea Trading oraz Enea S.A. Grupa skupia swoje działania na rynku energetycznym, w tym m.in. wydobyciem węgla kamiennego, dystrybucją i handlem energią elektryczna oraz wytwarzaniem energii elektrycznej.

GlaxoSmithKline Pharmaceuticals SA

Angielska firma funkcjonująca od ponad 200 lat to jedno z największych międzynarodowych przedsiębiorstw w obszarze innowacyjnych leków, produktów ochrony życia oraz szczepionek. Główna siedziba firmy w Polsce znajduje się w Poznaniu. Ma to niewątpliwie duże znaczenie dla rozwoju miasta, ponieważ firma to jeden z najbardziej innowacyjnych producentów farmakologicznych na świecie, przeprowadzający część swoich laboratoryjnych badań w Polsce.

Volkswagen Poznań

Samochody pochodzące z niemieckich fabryk możemy bardzo często spotkać na polskich drogach. Volkswagen należy do najpopularniejszych marek samochodowych nie tylko w Niemczech i na całym świecie, ale również w Polsce. Główna siedziba Volkswagena na Polskę znajduje się w Poznaniu, gdzie produkowana jest część części do samochodów ciężarowych i dostawczych.

Bodychief.pl

Myśląc o cateringu dietetycznym, często na myśl przychodzi Bodychief, czyli ogólnopolska firma oferującą dietą pudełkową z siedzibą w Poznaniu. Catering dietetyczny pomaga osobom decydujących się na takie rozwiązanie oszczędzić czas oraz poprawić swoje zdrowie i budowę ciała. Dieta pudełkowa może być wybrana w zależności od własnych potrzeb pod względem produktów oraz ilości kalorii.

Żabka Polska Sp. z o.o.

Żabka to obecnie największa sieć sklepów typu convenience, która powstała w Poznaniu, a pierwsze sklepy znajdywały się na terenie województwa wielkopolskiego. Dziś w całej Polsce możemy spotkać ponad 6000 sklepów, które oferują produkty najwyższej jakości w bardzo wygodnej dla klientów formie.

Piotr i Paweł

Sieć sklepów Piotr i Paweł to kolejna ogromna sieć sklepów, która posiada swoją siedzibę w Poznaniu. Sklepy pod szyldem Piotr i Paweł kojarzone są z wysoką jakością i ciekawymi produktami, które nie są dostępne w innych supermarketach.

Kompania Piwowarska S.A.

Mówiąc o firmach z siedzibą w Poznaniu, nie można zapomnieć o Kompani Piwowarskiej, czyli japońskiej firmie, która posiada jedną ze swoich siedzib w Poznaniu. W stolicy wielkopolski wytwarzany jest browar Lech, który jest najpopularniejszym produktem oferowanym przez firmy będące w posiadaniu japońskiej firmy Asahi w Polsce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here