5 artykułów biurowych i papierniczych

Studenckie lata to w dużej mierze nowe przyjaźnie, podróże, przygody, doświadczenia i mnóstwo zabawy. W tym wszystkim niezwykle ważną rolę odgrywa jednak nauka. Wykłady i ćwiczenia na uczelniach i szkołach wyższych, choć przypominają czasem szkolne lekcje rządzą się jednak innymi prawami, a świeżo upieczeni studenci muszą szybko przestawić się na nową formę zdobywania wiedzy. Niezbędne w tym wszystkim są odpowiednie artykuły biurowe i papiernicze, które pozwolą szybko i bezboleśnie przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości. Oto niezbędnik każdego studenta!

Zeszyty i notesy – podstawowe artykuły papiernicze

Pierwszą i najważniejszą różnicą między zajęciami na uczelni a lekcjami w szkole średniej jest całkowita dowolność w doborze sposobu zapisywania notatek i ogólnego zapamiętywania informacji. Nie jest już wymagane posiadanie osobnego zeszytu do każdego z przedmiotów, dlatego też wiele osób, chcąc oszczędzić sobie zachodu, a także nadprogramowych kilogramów w plecaku lub torbie decyduje się na notowanie wszystkiego w jednym zeszycie. Do wyboru są więc różne artykuły biurowe umożliwiające łatwe odnalezienie się w nowym systemie notowania, z czego najlepszym rozwiązaniem są kołonotatniki ze specjalnymi kieszonkami, przekładkami i podziałem na części, dostosowane do potrzeb studentów.

Artykuły biurowe do zapisywania

Naturalnym uzupełnieniem zeszytu są oczywiście wszelkiej maści artykuły biurowe do sporządzania notatek z zajęć. Bez wątpienia nikogo nie zaskoczy fakt, że podstawą podstaw jest zapas wygodnych długopisów. Dobrze sprawdzają się długopisy w różnych kolorach, które pozwalają szybko i wygodnie oddzielić w notatkach ważniejsze informacje i sprawić, że będą bardziej czytelne. Ponadto, zwłaszcza na studiach matematycznych, czy też kierunkach wymagających robienia rysunków, niezbędne będą artykuły biurowe i piśmiennicze, takie jak ołówki o różnej miękkości oraz cienkopisy.

Zakreślacze, czyli przyjaciele każdego studenta

Kolorowe długopisy, choć bardzo przydatne, w wielu sytuacjach podczas nauki z notatek mogą okazać się jednak zbyt mało widoczne, a tym samym niewystarczające. Ucząc się na kolokwium lub egzamin studenci często muszą opanować ogrom materiału zawartego w całych stosach notatek i kserówek. Długotrwałe wpatrywanie się w tekst czarno na białym zupełnie nie sprzyja efektywnej nauce, jednak i na to jest rada. Różnokolorowe, jaskrawe zakreślacze to artykuł biurowy, będący koniecznym wyposażeniem każdego studenta! Pozwalają zaznaczyć ważne fragmenty i sprawiają, że tekst staje się czytelny i łatwy do przyswojenia.

Segregatory i inne artykuły biurowe do przechowywania

Zeszyty i kołozeszyty to nie jedyny sposób na gromadzenie notatek z zajęć. Równie często studenci decydują się na zapisywanie informacji na luźnych kartek papieru, które w następnej kolejności wkładają do segregatorów lub skoroszytów, będące artykułami biurowymi znanymi głównie z wyposażenia wszelkich biur. Służą one do porządkowania wszelkiego rodzaju dokumentów i pozwalają zachować w nich ład i porządek, dlatego też są rewelacyjnym pomysłem w przypadku studentów, którzy borykają się z niezliczona ilością wszelkiego rodzaju notatek, kserówek i materiałów naukowych.

Artykuły biurowe i papiernicze do porządkowania informacji

Ostatnim elementem, który musi znaleźć się w zestawieniu niezbędnego wyposażenia każdego studenta są wszelkie artykuły papiernicze, które pozwolą zarówno na sprawniejszą naukę, jak i przede wszystkim organizowanie sobie pracy. Niezastąpione w tej roli są karteczki samoprzylepne, które nie wymagają posiadania tablicy korkowej ani magnetycznej. Na nich można zapisać zarówno tytuł książki do przeczytania na zajęcia, przypomnienie o terminie projektu lub kolokwium, pozwolą łatwo zaznaczyć w książkach konkretne fragmenty tekstu, a ponadto są niezastąpione przy nauce języków obcych.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here