Sposoby na finansowanie floty pojazdów firmowych

Za każdym razem, gdy decydujesz się skorzystać z jakiegoś rozwiązania w swojej firmie, powinieneś zadbać o jak najlepsze dopasowanie tego rozwiązania do sposobu działania, potrzeb i wymagań firmy. Nie jest wcale powiedziane, że nową flotę pojazdów firmowych możesz stworzyć wyłącznie z pomocą standardowego kredytu. Nawet jeśli w ten sposób postępuje twoja konkurencja, ty możesz się przecież wyłamać, a przynajmniej wziąć pod uwagę to, że kredyt niekoniecznie musi być najlepszym rozwiązaniem dla twojej firmy. Istnieją przecież różne inne sposoby na finansowanie floty pojazdów firmowych. Te pojazdy można przecież kupować nawet za gotówkę, bo czasem warto jednak na moment wstrzymać się z zaplanowanym zakupem, by właśnie nie musieć brać na niego żadnego kredytu, a jednak samemu go sfinansować – za zaoszczędzony pieniądze.

Jak sfinansować flotę pojazdów firmowych?

Ty sam jesteś dla siebie najlepszym doradcą. Dlaczego? Ponieważ posiadasz największą wiedzę na temat możliwości, potrzeb i oczekiwań swojej firmy, a także wiesz, do czego z tą firmą dążysz. Bierzesz więc pod uwagę jej aktualną, ale też i przewidywaną przyszłą sytuację. Możesz przeanalizować zarówno pewne suche fakty, takie jak np. dotychczasowe zyski przedsiębiorstwa, jak i oprzeć się na pewnych spekulacjach, wynikających chociażby z przygotowanej strategii. Nikt inny nie posiada takich informacji. Nikt nie wie, czy chcesz, by twoja firma zachowała swój aktualny profil na lata, czy może właśnie planujesz totalnie ją zmodernizować i przetworzyć, dlatego też nowych aut potrzebujesz np. wyłącznie czasowo.

Bywa i tak, że wynajem długoterminowy samochodu staje się lepszy niżeli kupno auta za gotówkę i to nawet w sytuacji, gdy tę gotówkę rzeczywiście się posiada i gdy ma się taką możliwość, by przeznaczyć ja na ten nadprogramowy wydatek. Jeżeli jednak potrzebny jest ci wyłącznie jeden dodatkowy pojazd, raczej powinieneś pomyśleć o tym, by samodzielnie go sobie sfinansować. W takiej sytuacji wzięcie kredytu na jedno auto byłoby kompletnie nieopłacalne. Banki oczekują zwykle tego, że klienci biznesowi będą brać raczej te większe kredyty samochodowe, dlatego w przypadku kredytów na pojedyncze samochodu oferują dość kiepskie warunki umowy. Bierz więc pod uwagę różne opcje. W wybraniu najlepszej metody finansowania mogą ci też pomóc różne osoby, które na tych metodach naprawdę się znają – sprawdź sam na: https://www.vwfs.pl/klienci-biznesowi/finansowanie-samochodu/floty/finansowanie-floty-jak-abonament.html.

Oczywiście za tę dodatkową pomoc z zewnątrz trzeba dodatkowo zapłacić, ale to akurat będą raczej dobrze wydane pieniądze. Możesz próbować posiąść pewną wiedzę na temat leasingu, kredytów samochodowych i wynajmu długoterminowego aut na własną rękę, ale raczej trudno będzie ci wysunąć z tych informacji odpowiednie wnioski. Doświadczony doradca na pewno pokaże ci również, jak obliczyć finansowanie samochodów. Ze strony VW FS dowiesz się, jakie będą prawdopodobne koszty kredytu bądź leasingu, by dowiedzieć się w ten sposób, na jaki wydatek masz się przygotować. O pieniądze firmowe trzeba przecież dbać. Jeżeli nie nauczysz się nimi zarządzać, nie będziesz właściwie zarządzać swoją firmą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here