Polisa dla dziecka – kiedy warto ją wykupić?

Wielu rodziców myśli o bezpieczeństwie swoich pociech. W tym celu można wykorzystać również specjalne polisy przeznaczone dla dzieci.

Polisa dla dziecka to obecnie coraz bardziej popularne rozwiązane. Pozwala na poprawę sytuacji dziecka, zapewniając mu wsparcie wtedy, gdy rodzice nie będą mogli o nie zadbać, a także w szeregu innych sytuacji.

Dzisiaj na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów polis ubezpieczeniowych dla najmłodszych. Jak wybrać taką, która będzie najkorzystniejsza?

Polisa na życie – zabezpieczenie w niespodziewanych sytuacjach

Najbardziej popularna polisa dla dziecka to polisa na życie. Służy ona przede wszystkim do zabezpieczenia na wypadek utraty zdrowia albo życia dziecka lub rodzica.

Regularnie wpłacane składki na ubezpieczenie na życie pozwalają na uzyskanie odszkodowania w razie wystąpienia konkretnych, niespodziewanych sytuacji wyróżnionych w OWU – ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Wybrane polisy na życie zakładają również wypłatę zgromadzonego kapitału wtedy, gdy świadczenie nie będzie uruchomione.

Polisa inwestycyjna – zabezpieczenie przyszłości finansowej dziecka

Oprócz popularnej polisy na życie inna polisa dla dziecka, która może być dobrym wyborem, to polisa inwestycyjna.

Tego rodzaju polisy pozwalają na zgromadzenie sporych środków na specjalnym koncie, które mogą być wypłacone w momencie osiągniecia przez dziecko osiemnastego roku życia. Pieniądze mogą być następnie przeznaczone na rozpoczęcie studiów, zakupienie pierwszego samochodu albo jako wpłata własna na mieszkanie.

Wybierz najlepszą polisę dla dziecka z pomocą doradców

Znalezienie odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej albo polisy inwestycyjnej dla dziecka może być bardzo trudne. Wielu rodziców ma problemy z doborem tej odpowiedniej w gąszczu ofert, dlatego też warto wtedy skorzystać z pomocy doradców ubezpieczeniowych.

Podsumowując, polisa dla dziecka to dobry wybór wtedy, gdy chcemy zapewnić dziecku większe bezpieczeństwo w razie nieprzewidzianych sytuacji, a także lepszy start w przyszłość!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here