Czy opłaca się kupować mieszkania wykończone pod klucz?

Mieszkanie pod klucz to mieszkanie już wykończone, czyli gotowe do przeprowadzki. Usługę wykończenia pod klucz oferuje obecnie wielu deweloperów. Czy warto skorzystać z nich oferty?

Większość nowych mieszkań w Polsce nadal sprzedaje się w tak zwanym stanie deweloperskim. Takie lokale wymagają dalszych prac wykończeniowych, między innymi pomalowania ścian, położenia podłóg, montażu drzwi wewnętrznych oraz kompleksowego wykonania łazienki i kuchni.

Alternatywnym rozwiązaniem dla stanu deweloperskiego jest wykończenie mieszkania pod klucz. Wtedy prace wykończeniowe bierze na swoje barki deweloper – wraz z projektantem wnętrz i sprawdzoną ekipą wykańcza mieszkanie klienta zgodnie z jego życzeniem.

Bez wątpienia usługa pod klucz jest bardzo wygodna, ale czy jest opłacalna?

Ile kosztuje mieszkanie wykończone pod klucz?

Cena wykończenia mieszkania pod klucz zależna jest od wybranego pakietu wykończeniowego dla naszego mieszkania Lublin lub też w innym mieście. Najczęściej klient może zdecydować się na jeden z trzech lub czterech pakietów, w skład których wchodzą określone materiały oraz usługi.

Najtańszy pakiet to koszt około 450-500 złotych za metr kwadratowy mieszkania. Najdroższy to wydatek rzędu 1000-1200 złotych za metr kwadratowy. Cena ta obejmuje materiały oraz robociznę.

Przykładowo, gdy kupujemy mieszkanie o metrażu 40 metrów i w podstawowym pakiecie wykończeniowym w cenie 500 złotych za metr kwadratowy, prace będą kosztowały nas dodatkowe 20 tysięcy złotych.

Mieszkanie wykończone pod klucz – tak czy nie?

Generalnie, usługa wykończenia mieszkania pod klucz to korzystny wybór dla klientów doceniających wygodę. Wystarczy tylko wybrać materiały z katalogu i już po kilku miesiącach możemy wprowadzić się do wykończonego zgodnie z naszym gustem lokalu.

Z drugiej strony ceny bogatszych pakietów zawierających więcej materiałów do wyboru i szerszy pakiet usług są dość kosztowne. Gdy zależy nam na oszczędnościach, warto więc porównać ceny u deweloperów oraz u zewnętrznych ekip wykończeniowych. Część prac możemy wykonać również samodzielnie, oszczędzając jeszcze więcej pieniędzy.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here