Ekspres do kawy z młynkiem

0
3018

Kawa – napój towarzyszący wielu z nas każdego ranka. To świetny pobudzacz, a także poprawiacz nastroju. Postanowiliśmy umilić i uprościć sobie tą czynności i zakupić profesjonalne urządzenie do sporządzania kawy. Jaki zatem ekspres do kawy z młynkiem wybrać?

Młynek młynkowi nierówny      

W młynkach występują dwa sposoby rozdrabniania ziaren, a dokładnie udarowe i żarnowe. Która technologia jest lepsza? Młynek udarowy najczęściej można spotkać w starszych modelach ekspresów. Składa się z wielu ostrzy tnących, które mają za zadanie rozkruszanie ziaren kawy na mniejsze części. Jego główną wadą jest nagrzewanie się podczas pracy. Ponadto takie rozdrabnianie oddziałuje na późniejszą gorzkość smaku kawy.      

Młynki żarnowe złożone są z walców, które między sobą się nie stykają. Zaletą tego typu urządzeń jest szybsza praca i nienagrzewanie się w czasie mielenia. Z tego względu, coraz więcej osób decyduje się na wybór młynków żarnowych. A skąd wziąć gotówkę na ekspresu do kawy z młynkiem? Pomocne mogą okazać się pożyczki online oferowane przez instytucje pozabankowe. Pamiętajmy jednak, że pożyczki online wymagają w przyszłości spłaty.     

Materiał – ważna sprawa     

Ceramika lub stal – to główne materiały wykonania młynków żarnowych. Niezależnie od rodzaju materiału mechanizm ich działania jest bardzo podobny, choć różnią je niewielkie szczegóły. W sytuacji braku gotówki na zakup ekspresu do kawy z młynkiem pomocne mogą okazać się pożyczki online. Przede wszystkim podstawową ich zaletą jest natychmiastowa dostępność.         

Kryteria wyboru     

Podstawowe kryterium wyboru to ostrość żaren. Biorąc pod uwagę to kryterium to lepsze są młynki wykonane ze stali, ponieważ szybciej i dokładniej mielą ziarna kawy. Pamiętajmy także, że ostrość wpływa na powstawanie pyłu podczas czynności mielenia, a jego zbyt duża ilość napawa napar cierpkością i gorzkością. Kolejne ważne kryterium wyboru ekspresu z młynkiem to poziom hałasu. Taki sam poziom hałasu wytwarzają zarówno młynki wykonane ze stali, jak i z ceramiki. Nieprawdziwa jest także opinia, że młynki wykonane ze stali są głośniejsze. Następnym czynnikiem wyboru, jaki warto wziąć pod uwagę podczas wyboru tego urządzenia to odporność na uszkodzenia. To kryterium należy do młynków stalowych, które wykazują trwałość, nawet podczas intensywnej eksploatacji.         

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here