Jak obywatele Ukrainy znajdują pracę w Polsce?

W ostatnich latach w celach zarobkowych z Ukrainy wyjechało nieco ponad 3 miliony obywateli tego kraju.

Okazuje się, że blisko 2 miliony z nich przyjechało do Polski i właśnie u nas układa sobie życie. Statystyki jasno wskazują, że połowie z nich podoba się w naszym kraju i tutaj chcą prowadzić codzienność. Planują sprowadzenie rodziny i zakup mieszkania, już teraz spora grupa z nich zaciąga zobowiązania kredytowe w bankach działających na terenie Polski. Tylko nieliczni traktują nasz kraj jak przystanek w drodze na Zachód.

Aby poprawić komfort swojego życia i móc godnie funkcjonować w naszym kraju niezbędna jest praca. Na szczęście zatrudnienie Ukraińców nie jest dla polskich pracodawców żadnym problemem. Wręcz przeciwnie, Polacy niezwykle chwalą i doceniają pracowników ze Wschodu. Większość przedsiębiorców potwierdza, że chętnie zatrudni właśnie ich w swoich firmach. Co więcej, coraz częściej słychać głosy uznania, zgodnie z którymi Ukraińcy mają większe szanse na zatrudnienie aniżeli nasi rodacy. Nie ma się jednak czym martwić, bo nadal wykazywane jest spore zapotrzebowanie na siłę roboczą i w żadnym wypadku obywatele Ukrainy nie zabierają pracy Polakom.

Chociaż Ukraińcy nie mają większych problemów ze znalezieniem odpowiednio płatnej pracy w naszym kraju, to ci, którzy do nas przyjeżdżają, mogą na początku czuć się nieco zagubieni. Nie mając znajomości, w obcym przecież kraju nie jest tak łatwo rozpocząć „nowe” życie. Z pomocą takim osobom przychodzą agencje pośrednictwa pracy. Na rodzimym rynku nie brakuje takich, które specjalizują się właśnie we współpracy z obywatelami Ukrainy. Dzięki temu zatrudnienie Ukraińców jest proste, a oni sami mogą cieszyć się z posady na uczciwych warunkach. 

Jak działa agencja pośrednictwa pracy? 

Okazuje się, że większość Ukraińców swoje pierwsze kroki kieruje właśnie do agencji pośrednictwa pracy. To tam pracują specjaliści, którzy nie tylko znajdują im zatrudnienie na godziwych warunkach, ale dbają również o inne aspekty ich „startu” w naszym kraju. Czy wiecie, że Ukraińcy mogą liczyć także na załatwienie zakwaterowanie w pobliżu miejsca pracy, a nawet codzienny transport? Co więcej, zatrudnienie Ukraińców za pośrednictwem agencji daje im bezpieczeństwo nie tylko wypłacalności pracodawcy, ale też zapewnienia optymalnych warunków. To po stronie agencji stoi sprawdzenie oferowanych warunków zatrudnienia, dzięki czemu nie ma mowy o wyzysku.

Współpraca z agencją pracy ma jeszcze więcej zalet. Obywatele Ukrainy mogą mieć pewność nie tylko trwania zatrudnienia, ale również szybkiego znalezienia kolejnego zlecenia zarobkowego w przypadku zakończenia poprzedniej umowy. Dzięki temu mają stabilność zatrudnienia i ciągłość generowania dochodów. Pamiętajmy, że większość z nich nadal wspiera swoje pozostawione na Ukrainie rodziny. Nie zawsze mogą więc pozwolić sobie na przestój w pracy. Samodzielne szukanie zatrudnianie mogłoby nie być tak skuteczne, jak z pomocą specjalistycznej agencji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here