Nowoczesne akumulatory litowo-jonowe

0
1556

Wszyscy posiadacze urządzeń elektrycznych poszukują najlepszych rozwiązań dla swoich gadżetów. Jednym z problemów, jaki napotykają, jest zakup odpowiedniego akumulatora.

Postęp techniczny sprawił, że obecnie są na rynku akumulatory litowo jonowe. Są one najlżejsze i dlatego mogą być z powodzeniem stosowane w różnych urządzeniach elektronicznych. Akumulator litowo jonowy jest akumulatorem elektrycznym, jedna z jego elektrod jest wykonana z porowatego węgla, druga z tlenków metali, a rolę elektrolitu pełni ciecz zawierająca sole litowe rozpuszczone w organicznych rozpuszczalnikach, albo ciało stałe.

Akumulatory litowo jonowe obecnie najczęściej są wykorzystywane w laptopach, telefonach komórkowych i innych urządzeniach przenośnych. Jednak przy używaniu tego typu akumulatorów trzeba zachować czujność, gdyż mogą one zapalić się lub wybuchnąć, gdy rozgrzeją się do wysokiej temperatury. W związku z tym niebezpieczeństwem nie należy przechowywać ich na przykład w samochodzie w gorące, upalne dni.

Jednym z pośredników w zakupie omawianych akumulatorów jest dystrybutor akumulatorów litowo jonowych wamtechnik.pl. Wamtechnik posiada w swojej ofercie akumulatory litowo jonowe takich firm jak Panasonic, Samsung, SAFT, LG- Chem. Akumulator litowo jonowy może być stosowany również w pojazdach elektrycznych dzięki temu, że może mieć dużo ogniw, które są łączone szeregowo i równolegle. To pozwala zwiększyć napięcie i pojemność układu zasilania.

Dystrybutor akumulatorów litowo jonowych wamtechnik.pl dba o wysoką jakość oferowanych produktów, przy jednoczesnym gwarantowaniu bezpieczeństwa ich używania. Starannie dobiera dostawców materiałów i surowców, co pośrednio przekłada się na zadowolenie klientów. Warto pamiętać, że akumulatory litowo jonowe nie akceptują przeładowania, ani nadmiernego rozładowania, a jednocześnie ich zaletą jest wysoka sprawność ładowania.

Trzeba odróżniać akumulatory litowo jonowe przeznaczone do samochodów, od tych stosowanych w sprzęcie elektronicznym. Różnice wynikają z większych wymagań stosowanych dla akumulatorów przeznaczonych do samochodów. Warto wiedzieć, że dystrybutor akumulatorów litowo jonowych wamtechnik.pl dokłada wszelkich starań, by zagwarantować najwyższą jakość oferowanych produktów. Posiada on własne Laboratorium Systemów Zasilania i Certyfikacji, gdzie są testowane wszystkie prototypy akumulatorów, co wpływa na bezpieczeństwo produktów. Wamtechnik pl inwestuje w nowoczesne technologie, sprzęt i aparaturę oraz pracuje według ściśle określonych procedur, które gwarantują bezpieczeństwo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here