Modne dzielnice Gdyni

Gdynia jest integralną częścią modnego wśród Polaków, zwłaszcza w okresie letnim, Trójmiasta. W porównaniu z Gdańskiem i Sopotem Gdynia jest miastem młodym. W 2026 roku minie 100 lat od jej założenia.

To ciesząca się popularnością, nowoczesna miejscowość, w której nie brakuje nowych inwestycji mieszkaniowych. Gdzie najprężniej działają deweloperzy w Gdyni? Które dzielnice są obecnie najmodniejsze do zamieszkania w tym mieście?

22 dzielnic Gdyni

Gdynia dzieli się na 22 jednostki administracyjne. Z czasem niektóre rejony połączyły się ze sobą, inne podzielono. W rezultacie obecny kształt dzielnic w Gdyni odzwierciedla tradycyjny podział. Największą dzielnicą jest Chylonia, a najmniejszą – Babie Doły, a niebawem mają powstać dwie kolejne: Portowa i Kosakowo.

W jakich dzielnicach modnie jest zamieszkać?

Przy rozpatrywaniu poszczególnych dzielnic pod kątem wyboru miejsca zamieszkania kupujący najczęściej biorą pod uwagę koszty zakupu mieszkania, bezpieczeństwo oraz fakt, czy w danej dzielnicy działa godny zaufania deweloper w Gdyni. Są jednak i tacy kupujący, którzy wybierają mieszkania, jakie budują deweloperzy w Gdyni pod kątem obecnie panującej mody.

Największą popularnością cieszą się w tym mieście dzielnice, które mają ekskluzywny dostęp do Zatoki Gdańskiej. Mieszkanie z widokiem na morze to łakomy kąsek dla kupującego. W Gdyni takie widoki mają wybrane mieszkania, które położone są w dzielnicach: Śródmieście, Kamienna Góra, Wzgórze św. Maksymiliana, Redłowo, Orłowo i Babie Doły. Na przykład deweloper w Gdyni – Hossa oferuje nowe mieszkania przy Placu Unii w dzielnicy Śródmieście.

Centralna dzielnica Gdyni – Śródmieście, zalicza się do jednego z najmodniejszych miejsc. To serce miasta, gdzie dostępne są nowe apartamenty i mieszkania, zarówno na sprzedaż, jak i na wynajem. Nową, modną Gdynią XXI wieku ma być powstająca właśnie dzielnica Portowa, w której bez wątpienia chciałby budować każdy deweloper w Gdyni. Dzielnica ma powstać na terenach kolejowo‑portowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here