Jak dobrać zimowe łańcuchy na koła swojego samochodu

Wybór właściwych łańcuchów na zimowe podróże nie tylko w górach, ale i w mocno zasypanych śniegiem terenach nizinnych, jest stosunkowo prosty, o ile właściciel pojazdu zastosuje się do kilku ważnych punktów. Z racji na różnorodność opon samochodowych, łańcuchy na kola do jednego auta wcale nie muszą (i najczęściej nie będą!) pasowały do innego. Od czego zacząć wybór łańcuchów?

Trzy rzeczy, o które pytaj wybierając łańcuchy zimowe

Najważniejszą rzeczą, o którą warto pytać sprzedawców łańcuchów na koła jest ich dopasowanie do konkretnego modelu pojazdu. Dawniej uważało się, że łańcuchy są uniwersalne i pasują do każdego rodzaju auta, ale już dawna samochody nie są produkowane na jedno kopyto, a ich koła zdecydowanie się od siebie różnią, dlatego należy podać model swojego auta i do niego dobrać łańcuchy. Tu przydatne może być skorzystanie z porad ekspertów lub dostępnych na niektórych stronach, jak https://hanesco.pl/lancuchy-sniegowe-na-kola/ – specjalnych konfiguratorów do kupna dobrych łańcuchów.

Marka łańcuchów, czyli dobry wybór producenta, który je wytwarza, również ma znaczenie, ale to wcale nie znaczy, że łańcuchy na kola od mniej znanego producenta będą gorsze niż oryginały, o ile oczywiście będą dopasowane do modelu auta.

Trzecią rzeczą, jest dwukrotne upewnienie się do do rozmiaru łańcuchów, ponieważ dla bardzo podobnych modeli aut, rozmiary te mogą się od siebie nieznacznie różnić.

Ważna instrukcja zakładania łańcuchów

Przed założeniem nowych łańcuchów na koła pojazdu, dobrze jest zerknąć do instrukcji ich zakładania. Różne rodzaje łańcuchów mogą mieć inne sposoby ich bezpiecznego zapinania, a jeśli łańcuch nie zostanie założony i zapięty odpowiednio, to może to skutkować niebezpieczeństwem jazdy, zsunięciem się łańcuchów w trakcie np. zjeżdżania ze wzniesienia czy wręcz wplątaniem się ich między koła.

Instrukcja zakładania łańcucha jest stosunkowo prosta, ale zamiast samodzielnej próby założenia takiego akcesorium „na oko”, zdecydowanie zaleca się jej przejrzenie przed pierwszym montażem na koła.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here