Inteligentny dom przyszłości

Rozwiązania, które kiedyś widywaliśmy na filmach science-fiction, dziś są dostępne dla każdego właściciela domu. Smart home (czyli inteligentny dom), to zespół zaawansowanych systemów automatyki, które wpływają na podniesienie komfortu i bezpieczeństwa domowników. Pozwala na ekonomiczne i wygodne zarządzanie wszystkimi urządzeniami elektrycznymi w mieszkaniu. Rodzaj instalacji oraz sterowanie można dostosować do potrzeb mieszkańców domu.

Inteligentny dom – co możemy w nim mieć?

Choć innowacyjne systemy kojarzą się z luksusem, często mają służyć ekologii i ekonomii. Sterując inteligentnym domem, możemy mieć większą kontrolę nad użytkowaniem urządzeń, światła itd. Obsługa jest zdalna, możliwa za pomocą aplikacji. Wystarczy dostęp do smartfona lub innego urządzenia mobilnego. Jeśli mieszkamy w dużym domu i często zdarza się nam (lub naszym dzieciom) zostawić włączone oświetlenie na wiele godzin, możemy jednym ruchem wyłączyć wszystkie światła lub ustawić automatyczny harmonogram. Jeśli zapomnieliśmy o pozostawionych w domu sprzętach (żelazko, telewizor, prostownica), a wybieramy się w podróż, możemy zdalnie wyłączyć całe zasilanie.

Smart home pozwala na wyższy komfort życia. Aby wrócić z pracy do przytulnego, ciepłego domu, wystarczy zdalnie ustawić ogrzewanie. W ten sam sposób możemy uruchomić piekarnik, gdy jesteśmy jeszcze w drodze, a on podgrzeje posiłek na czas. Ciekawe możliwości daje też inteligentne oświetlenie – umożliwia zmianę światła z ciepłego na zimne, a także wybór atrakcyjnej kolorystyki.

Bardzo istotnym udogodnieniem w systemie inteligentnego domu jest podniesienie poczucia bezpieczeństwa. Wykorzystuje się czujniki ruchu, dymu, czadu lub gazu, a także systemy monitoringu. Kamery pozwalają na obserwację domu z urlopu lub delegacji w celu zabezpieczenie przed włamaniem, ale również – kontrolowania dzieci lub zwierząt.

Zestawy Smart Home – gdzie kupić?

Oryginalne produkty i zestawy pozwalające na stworzenie inteligentnego domu możemy nabyć na stronie https://sklep.ferguson.pl/pl/c/Inteligentne-rozwiazania/74. Sklep Ferguson to miejsce z dużym asortymentem sprawdzonych urządzeń, które oferuje sprawną obsługę i fachowe doradztwo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here