Humanisto – wybierz dobre studia!

Duży wybór kierunków humanistycznych sprawia, że decyzja o wyborze studiów jest trudna. Drugim problemem jest to, że ukończenie niektórych kierunków uniemożliwia znalezienie dobrej pracy, dlatego należy także kierować się głosem rozsądku. Po jakich studiach można liczyć na dobre zatrudnienie?

Rosnące zapotrzebowanie na kompetentnych pracowników biurowych

Obecnie większość młodych ludzi szuka pracy w biurach. Zapotrzebowanie na pracowników administracji jest wszędzie – począwszy od małych firm aż po średnie przedsiębiorstwa i międzynarodowe korporacje. Jednym z kierunków, który pozwoli nam zdobyć przydatną wiedzę do pracy na stanowiskach biurowych, jest administracja – studia na tym kierunku są gwarancją pewnego etatu. Zapotrzebowanie na pracowników w instytucjach publicznych wzrasta z roku na rok. To nie jedyna ścieżka kariery, którą może obrać absolwent. Kolejną z nich jest stanowisko eksperta, na przykład doradcy biznesowego. Jest to zasługą interdyscyplinarnego charakteru tych studiów.

Absolwent administracji będzie mógł pochwalić się wiedzą z zakresu ekonomii, statystyki, finansów publicznych, czy podstaw prawoznawstwa. Na studiach poruszane są praktyczne zagadnienia, co sprawia, że młodemu absolwentowi będzie łatwiej odnaleźć się na danym stanowisku. Wszechstronna wiedza daje możliwość wyboru miejsca zatrudnienia, co umożliwia komfortowe poruszanie się na rynku pracy.

Wzrost znaczenia języków obcych

Żyjemy w czasach, w których wielokulturowość jest zjawiskiem powszechnym i widocznym również na rynku pracy. To sprawia, że znajomość angielskiego wymagana jest w niemalże każdej pracy, ponieważ umożliwia ona międzynarodową komunikację. W związku z tym, że zdolność posługiwania się przynajmniej jednym językiem obcym jest już standardem, pracodawcy podnoszą poprzeczkę i wymagają biegłej znajomości tego języka. Osoby, które są humanistami, a przy tym szybko uczą się języków obcych, powinny studiować na takich kierunkach jak filologia angielska – studia te umożliwiają codzienny kontakt z językiem.

Dzięki temu nasza znajomość sprosta oczekiwaniom pracodawców. Dodatkową korzyścią studiowania na kierunkach filologicznych jest możliwość poznania kultury danego narodu, co ułatwia również znalezienie dobrej pracy za granicą. Mowa tu zarówno o krajach anglojęzycznych, jak i innych, ponieważ język angielski jest potrzebny wszędzie. Wiedza teoretyczna i praktyczne umiejętności językowe stanowią doskonałą bazę do podjęcia pracy w międzynarodowych organizacjach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here