Bitcoin – wiadomości

0
2467

Kryptowaluty, „waluty” wirtualne, „waluty” cyfrowe nie są „pieniądzem elektronicznym” w rozumieniu prawa. To cyfrowa reprezentacja umownej wśród jej użytkowników wartości, która nie jest emitowana i gwarantowana przez żaden bank centralny na świecie (np. polski złoty emituje Narodowy Bank Polski). To waluta która podbija świat i staje się coraz bardziej popularna, a banki nie do końca wiedzą, jak na nią reagować. Zjawisko kryptowalut to coś z czym nie umiemy sobie poradzić i nie wiemy jak to ugryźć.

Bitcoin, bo to właśnie jest najpopularniejsza kryptowaluta, wprowadzona została w 2009 roku przez osobę (bądź grupę osób) o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Nazwa odnosi się także do używającego jej otwartoźródłowego oprogramowania oraz sieci peer-to-peer, którą formuje.

Bitcoin – wiadomości na ten temat? Bitcoiny można kopać specjalnymi koparkami, czyli urządzeniami, które zużywają ogromną ilość prądu i przede wszystkim, są okropnie drogie. Dlatego trzeba przeanalizować czy takie kopanie (dla zarobku oczywiście) w ogóle nam się opłaca. Generalnie rzecz biorąc bitcoinów powstanie tylko określona ilość, dlatego im więcej się ich wykopuje, tym więcej zaczyna być warta jedna sztuka takiej kryptowaluty.

Poza tym, mając dryg do inwestycji i giełdy, można się zarejestrować na specjalnej giełdzie kryptowalut, gdzie mamy możliwość zakupienia czegoś poza BitCoinem. Są to np LSKi, GAMEy, Ethery czy Dashe. Inwestycja w taką walutę może się sowicie opłacić, ponieważ, jako że kryptowaluty zdobywają coraz to większą popularność – ich cena rośnie. Kupując przy spadku giełdowym możemy zarobić nawet do 150% wkładu, który w to włożyliśmy. Oczywiście do tego potrzeba odpowiedniej ilości czasu, cierpliwości i owego budżetu.

Ale do czego tak właściwie używa się kryptowalut? Jest to swego rodzaju pieniądz, za który można kupić wszystko. DOSŁOWNIE – WSZYSTKO, czyli każdą rzecz w internecie. Niestety jako, że transakcje nie są w żaden sposób podpisywane pod naszą osobę i zostajemy anonimowi, to czarny rynek też kwitnie dzięki kryptowalutom. Ludzie kupują za nie broń, narkotyki, pornografię… Dlatego kryptowaluty niestety nie mają samych plusów.

Dodatkowo jeżeli spróbujemy naszych sił z giełdą, i nierozsądnie zainwestujemy pieniądze, możemy być stratni – jak na każdej innej tego typu inwestycji. Kurs BitCoina i pozostałych kryptowalut nie jest zależny od niczego. Nie warunkuje go sytuacja gospodarcza jakiekolwiek kraju na świecie, tak samo i nie gwarantuje go sytuacja polityczna. Dolar przykładowo po wyborze Trumpa na prezydenta znacznie spadł, potem się wzmocnił. Dla jednych było to mniej lub bardziej przewidywalne. Niestety kursu kryptowalut nie przewidzimy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here