Kto zajmuje się transportem odpadów? Z usług, jakiej firmy skorzystać

Transport odpadów jest przedsięwzięciem na wielu płaszczyznach wymagającym. Odbiór odpadów i ich przewóz narzuca konieczność dostosowania procedur postępowania do licznych i często zmieniających się regulacji prawnych, a także zastosowania specjalistycznej infrastruktury. Transport odpadów nie może też obejść się bez dobrej organizacji, bo ta bezpośrednio wpływa na wydajność i koszt przewozu odpadów, jego bezpieczny przebieg oraz gwarantuje sprawne funkcjonowanie firmy i zapobiega przestojom w jej działalności. Jak zatem zorganizować transport odpadów i komu zlecić ich odbiór, by zarządzanie odpadami nie stało się źródłem kłopotów i strat?

Transport i odbiór odpadów należy powierzyć profesjonalistom!

Transport odpadów może być realizowany jedynie przez podmioty, które posiadają właściwe zezwolenia i dysponują odpowiednią do tych zadań infrastrukturą. To właśnie takim specjalistycznym firmom zleca się odbiór odpadów z przekonaniem, że z udziałem fachowców wszystko odbędzie się bezproblemowo. Tak jednak dzieje się tylko wówczas, gdy przewóz odpadów zostanie powierzony faktycznie profesjonalnej firmie. Trzeba mieć świadomość, że to wytwarzający odpady, mimo iż zleca innemu podmiotowi odbiór odpadów, pozostaje za te odpady odpowiedzialny. Wytwórca odpadu, powierzając transport odpadów przypadkowemu usługodawcy, nigdy nie może zatem mieć pewności czy przewóz odpadów odbędzie się w zgodzie z prawem i narazi firmy na przewidziane w przepisach sankcje: kary finansowe, a nawet przymus zawieszenia działalności. Nie każda firma transportująca odpady jest też w stanie zaoferować usługi o kompleksowym charakterze i tak je zindywidualizować, by transport odpadów był dla wytwórcy opłacalny.

Dobra firma transportująca odpady, czyli jaka?

Odbiór odpadów należy zlecić specjalistom z dużym doświadczeniem, którzy dzięki wypracowanym na przestrzeni lat procedurom, potrafią zagwarantować bezpieczny, legalny i zoptymalizowany pod względem kosztów transport odpadów. Szczególne ważne jest to, by zdać się na godne zaufania i renomowane firmy zarządzające odpadami, gdy chodzi o transport odpadów niebezpiecznych. Przewóz tego rodzaju odpadów wymaga bowiem rzetelnej wiedzy, skrupulatności w realizacji przepisów umowy ADR i doskonale przystosowanej do tego infrastruktury, certyfikowanych pojemników na odpady, floty pojazdów. Wybierając firmę transportującą odpady, warto sprawdzić nie tylko to, czy ma ona wszelkie zezwolenia, ale także to, jakie ma możliwości sprzętowe, czy jej personel posiada wymagane kwalifikacje i jakie udogodnienia we współpracy oferuje. Firma Stena Recycling, która od lat organizuje transport odpadów wszystkich frakcji na terenie całej Polski, proponuje na przykład przedsiębiorcom pełen pakiet „szytych na miarę” usług związanych z transportem i utylizacją odpadów. Specjalistom ze Stena Recycling można powierzyć zarówno odbiór odpadów każdej frakcji na terenie niemal całego kraju, , jak i optymalizację procesów z tym związanych, np. wdrożenie rozwiązań pozwalających wykorzystać odpady w miejscu ich powstania, zwiększyć poziom ich recyklingu czy umożliwiających redukcję ilości transportów odpadów. Stena Recycling świadczy ponadto usługi doradcze i szkoleniowe, dostarcza pojemniki na odpady, dba o prawidłowe ewidencjonowanie odpadów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here