Wdrożenia systemu ERP w firmie meblarskiej

0
2098

Każda branża musi radzić sobie w świecie konkurencji na rynku. Dlatego niezbędne są rozwiązania informatyczne, które pomagają usprawniać komunikacje między odległymi działami firmy, a tym samym oferować klientom spersonalizowaną ofertę na czas oraz według ich wymagań. Ponadto przedsiębiorstwo np. firma meblarska, w ramach tego samego systemu może prowadzić rozbudowaną księgowość, która ma również ułatwione zadanie np. przy przygotowywaniu raportów finansowych, gdyż wszystkie dane o sprzedaży są dostępne w ramach systemu informatycznego. Wdrożenia ERP pozwalają skoordynować pracę wszystkich działów.

Wdrożenia systemu ERP – lepsza komunikacja pomiędzy poszczególnymi działami

Wdrożenie ERP może obejmować produkcje, sprzedaż, dystrybucje, a także magazynowanie czy też księgowość. Dzięki temu wszystkie działy pracują jak w jednej dobrze naoliwionej maszynie, napędzając się wzajemnie i umożliwiając generowanie większych zysków. Magazynier w firmie meblarskiej może na bieżąco wprowadzać zmiany dotyczące stanu magazynowego dla poszczególnych produktów, do których dostęp ma dział sprzedaży, który aktualizuje ofertę na stronie. Wdrożenie ERP pozwala na eliminowanie sytuacji, w których trzeba bardzo długo czekać na swoje zamówienie, gdyż okazuje się, że w magazynie brakuje danego kompletu mebli i informacja o braku musi być przekazana kolejno na produkcję. Kierownik produkcji wykorzystując wdrożenia ERP może na bieżąco wprowadzać zmiany dotyczące ilości mebli jakie danego dnia wyszły z poszczególnych działów produkcji i zostały przekazane na magazyn. Wtedy magazyn ma od razu dostęp do tego, co zostanie dostarczone i może zaplanować rozładunek, a także etykietowanie i pakowanie mebli, które trafiają do klientów.

Wdrożenie systemu ERP umożliwia zapewnienie bezpieczeństwa danych i zachowanie kompetencji poszczególnych działów

Każdy pracownik określonego działu odpowiedzialny za obsługę systemu informatycznego ma przy tym do dyspozycji specjalny klucz dostępu, dzięki któremu może edytować treści dla danego działu. Inne działy w czasie rzeczywistym otrzymują dane do odczytu, jednak nie mają uprawnień do ich modyfikowania. Dotyczy to każdego działu, co zapewnia bezpieczeństwo i nie wchodzenie we wzajemne kompetencje poszczególnych działów. Wdrożenie systemu ERP pozwala na usprawnienie kontaktu z klientem, który zawsze otrzymuje rzetelne informacje o przewidywanym terminie dostawy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://erpnav.pl/wdrozenie-systemu-erp-microsoft-dynamics-nav/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here