Czy warto studiować zarządzanie?

Wybór kierunku studiów to jedna z pierwszych i najważniejszych decyzji w dorosłym życiu. Wybranie tego odpowiedniego pomoże nam nakreślić zarys ścieżki kariery zawodowej. Wielu maturzystów decyduje się na modne i popularne kierunki. To dobry pomysł, o ile wiąże się z naszymi zainteresowaniami, a my czujemy, że pasujemy do danego kierunku. Wielu studentów wybiera zarządzanie. Studia te są popularne, ale skierowane do osób o konkretnych cechach charakteru. Czy warto je wybrać?

Zarządzanie – studia otwierające wiele możliwości

Zarządzanie to studia, które podejmuje wielu studentów. Nic dziwnego, bowiem ten kierunek otwiera przed swoimi absolwentami liczne możliwości. Kończąc go, możemy liczyć na atrakcyjną i dobrze płatną pracę. Ukończenie zarządzania pozwala podjąć zatrudnienie w różnych firmach i korporacjach, która polega na kierowaniu zespołami pracowniczymi i projektami.

Sam termin zarządzania nie mówi nam zbyt wiele, bowiem jest on bardzo pojemny. Zarządzać można zasobami ludzkimi, instytucjami, jak i po prostu grupą ludzi. Decydując się na ten kierunek, warto pamiętać, że zarządzanie to studia o niezwykle szerokim zakresie materiału. Student ma więc wiele nauki, jednak w ostatecznym rozrachunku zainwestowany trud i praca naprawdę się opłacają. Studia na kierunku zarządzanie można podjąć w Akademii Finansów i Biznesu Vistula, które polecane są przez absolwentów – między innymi ze względu na wysoki poziom nauczania, profesjonalną kadrę pedagogiczną oraz nastawienie na praktykę.

Zarządzanie – studia dla liderów?

Nie każdy ma predyspozycje ku temu, by zarządzać. Aby robić to skutecznie, trzeba posiadać pewne konkretne cechy charakteru, które bez wątpienia pomogą w prawidłowym wykonywaniu pracy. Mówiąc krótko, dobry zarządca powinien być liderem. Lider z kolei ma być kompetentny, odpowiedzialny i stanowczy. Musi posiadać podzielną uwagę i być pewny siebie – ale nie arogancki.

Warto, aby kandydat na studenta zarządzania radził sobie z przedmiotami ścisłymi – zarządzanie to studia, podczas których kluczowe jest strategiczne myślenie, a w programie nauczania znajdują się elementy ekonomii.

Wady i zalety zarządzania

Choć ukończenie studiów na kierunku zarządzanie jest właściwie gwarancją znalezienia dobrze płatnej pracy, to jednak nie będzie to łatwe, jeśli nie wiemy dokładnie, co chcielibyśmy robić. Osoba, która jeszcze przed maturą posiada skonkretyzowany plan na swoją karierę, zapewne nie uzna tego za wadę. Jednak jeśli ktoś waha się odnośnie tego co robić w życiu aż do samej obrony pracy magisterskiej, może to stanowić problem. Zarządzanie nie jest więc kierunkiem, który podejmuje się po to, by studiować cokolwiek i otrzymać tytuł. Jeśli interesuje nas to, czego się uczymy, łatwiej jest nam nakreślić plan na karierę.

Jeśli chodzi o zalety zarządzania, to bez wątpienia zalicza się do nich ogrom wiedzy, którą można posiąść podczas trwania studiów. Warto pamiętać, że znajdziemy tutaj bardzo szeroki zakres przedmiotów – zarówno ścisłych, jak i tych humanistycznych, dlatego zapewniają one wszechstronne wykształcenie. Z drugiej strony jednak wymagają posiadania od studenta szeregu różnorodnych cech, co stanowi wyzwanie.Kierunek ten jest oparty na licznych dziedzinach, toteż może stanowić podstawę do innych studiów.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here