manicure hybrydowy
Fot. Pexels.com

Manicure hybrydowy jeszcze do niedawna kojarzony był jedynie z salonami kosmetycznymi. Obecnie dzięki popularyzowaniu tej metody coraz więcej kobiet wie jak wykonać go samodzielnie w domu. Sprawdź o czym nie możesz zapomnieć przy robieniu hybryd.

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/manicure-hybrydowy-jak-zostac-stylistka-paznokci-i-jakich-produktow-uzywac/

Manicure hybrydowy – baza

Zastosowanie bazy to podstawowy element. Sprawi on, że lakier będzie się trzymał na płytce, a także zapobiegnie ewentualnym przebarwieniom paznokcia. Jest to element, o którym należy pamiętać nie tylko przy hybrydach, ale także przy klasycznym manicure.

Bazę możemy porównać do kleju. Warstwa ta sprawia, że lakier lepiej się przykleja do paznokcia. Jednak zanim zabierzemy się za ten krok należy oczyścić i odtłuścić paznokcie. Następnie zaaplikować bazę. Użyć lampy UV. Wtedy dopiero aplikujemy lakier hybrydowy.

Należy zadbać o precyzję. Lepiej rozpocząć od małej ilości lakieru. Po nałożeniu go na paznokcie należy użyć lampy UV do utwardzenia.

Manicure hybrydowy – top

W przypadku hybryd należy po utwardzeniu użyć topu. Ochrania on lakier przed wszelkiego rodzaju pęknięciami czy zarysowaniami. Jednak nie chroni przed złamaniami paznokcia. Po nałożeniu topu również należy go utwardzić pod lampą UV. Tak wykonany manicure powinien utrzymać się na długo.

Manicure hybrydowy – warstwa dyspersyjna

Hybrydy to specyficzny rodzaj lakieru. Po zakończeniu całego procesu może się okazać, że paznokcie są lepkie. Dzieje się tak za sprawą warstwy dyspersyjnej. Wystarczy wytrzeć ją odtłuszczaczem popularnie nazywanym cleanerem i lepkość zniknie z paznokcia.

Warstwa dyspersyjna nie pojawia się przy każdych hybrydach. Istnieją Topy No wipe. Jakość tego typu produktu niczym nie odbiega od tradycyjnych topów. Te, które nie posiadają warstwy dyspersyjnej są jednak nieco mniej popularne i dostępne w Polsce.

 

Manicure hybrydowy może być kluczem do pięknych paznokci, które utrzymają swój efekt na długo. Należy zadbać o realizację wszystkich kroków z naszej listy, a także o potrzebny czas. Dzięki czasowi będzie można wykonać każdy element precyzyjnie.

Zobacz też: http://www.plenergia.pl/czym-jest-twitter/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here