Transport płynów – ekonomicznie i bezpiecznie

0
2208

Nie od dzisiaj wiadomo, że transport produktów i towarów jest jedną z podstawowych gałęzi każdej gospodarki. Niezależnie od wybranego środka transportu, niezbędne jest zapewnienie odpowiedniego opakowania. O ile w przypadku produktów stałych jest to stosunkowo proste, tak w przypadku płynów i cieczy wymaga znacznie większej uwagi. Co warto wiedzieć o transporcie płynów, aby było to z jednej strony bezpieczne, a zarazem jak najbardziej ekonomiczne?

Zbiornik ibc

Już na samym początku warto podkreślić, że wielu producentów kontenerów i zbiorników ma w swojej ofercie specjalistyczne pojemniki do transportu cieczy. Skupmy się jednak na cieczach bezpiecznych, tj. takich, które nie wymagają spełnienia dodatkowych warunków pod względem bezpieczeństwa dla osób postronnych oraz środowiska.

Zbiornik ibc – same zalety

Jednymi z najczęściej wybieranych pojemników do transportu płynów jest pojemnik ibc, w szczególności z serii ComboLife. Ze względu na to, że są to pojemniki wykonane z tworzywa sztucznego, to nawet największy objętościowo pojemnik (o objętości 1060 litrów) waży niespełna sto kilogramów. W przypadku pojemników transportowych starszego typu waga ta była często nawet dwukrotnie wyższa. W przypadku pojemników ibc warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. Pomimo ich sporej objętości i wymiarów zewnętrznych 1155x1155x1132 milimetrów, to w przypadku transportu pustego pojemnika ibc można je złożyć i zmniejszyć obniżając tym samym koszty transportu pustych zbiorników. Ibc wymiary po złożeniu maja zaledwie 45 centymetrów wysokości, a więc połowę nominalnych wymiarów.

Pojemnik ibc – wygoda i bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo transportu płynów zagwarantowane jest w pojemnikach ibc nie tylko przez ich szczelność oraz wygodną obsługę na każdym etapie – załadunku, transportu i rozładunku – ale również przez same użyte materiały. Zewnętrzna powłoka pojemnika ibc zapobiega zatrzymywaniu wody, zaś same tworzywa użyte do produkcji są w pełni bezpieczne dla cieczy i posiadają odpowiednie certyfikaty co do transportu żywności.

Ibc wymiary – wygoda przede wszystkim

Podsumowując, zbiorniki ibc Schoeller Allibert idealnie nadają się d transportu wszelkiego rodzaju cieczy i płynów, które nie są kwalifikowane jako ciecze niebezpieczne. W przypadku tych ostatnich musimy zainwestować w pojemniki z odpowiednimi atestami, a to przygotowane do transportu takich płynów poprzez między innymi zastosowanie podwójnych ścianek i systemów ostrzegania o uszkodzeniu. Jeżeli jednak zależy nam na bezpiecznym transporcie „zwykłych” cieczy, to zbiorniki ibc ComboLife będą do tego idealne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here