Największe błędy przy wyborze kasy fiskalnej

Zgodnie z polskim prawem, każde przedsiębiorstwo sprzedające klientom różnego rodzaju produkty, musi dokumentować ich sprzedaż w momencie jej wykonania. Od roku 2021 przedsiębiorcy muszą też zadbać o posiadanie w swojej firmie takiej kasy fiskalnej, która w trybie natychmiastowym będzie przekazywała do Urzędów Skarbowych informację o wykonanej transakcji. Jak wybrać taką kasę i ile to kosztuje?

Wybór kasy fiskalnej – rodzaje kas i ich ceny

Pierwsza kasa fiskalna, jaką kupujemy na potrzeby dokumentowania sprzedaży w firmie, powinna być wybrana pod względem kilku istotnych parametrów. Większość osób widząc szeroki wybór kas w sklepach i u producentów dostaje od niego często zawrotu głowy i zupełnie nie wie, na czym się skupić. Podpowiadamy: kasę fiskalną należy dopasować do autentycznych potrzeb swojego przedsiębiorstwa. Jeśli nie planujemy w nim zaawansowanej sprzedaży na wielu poziomach, integracji z serwisami typu Allegro czy Amazon, ani opcji sprzedaży ratalnej, wówczas może swobodnie postawić na maksymalnie uproszczone, a tym samym tańsze modele. Różne stopnie zaawansowania kas możemy sprawdzić np. w sklepie https://alfasystem.com.pl/ oferującym zarówno kasy na małe, jak i duże potrzeby.

Warto zapytać sprzedawcę, jakie funkcje posiada dana kasa i zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście są nam one potrzebne. Kosztem zrezygnowania z kilku nieistotnych dla naszej branży opcji, można zaoszczędzić na kasie od kilku do nawet kilku tysięcy złotych.

Kasy tradycyjne z paragonami kontra kasy online

U większości przedsiębiorców z długoletnią tradycją biznesową, do tej pory służyła w firmie kasa fiskalna oparta na wydruku tradycyjnych paragonów papierowych. Teraz kasy takie są już powoli wycofywane, a właściciel firmy może zdecydować się na kasy online, które będą po pierwsze od razu przekazywały informacje rozliczeniowe do odpowiedniego Urzędu Skarbowego, a po drugie nie będzie potrzeby ich wymiany (co w przypadku starych kas jest wymagane co kilka, a czasem kilkanaście lat). Kasy muszą być też od roku 2021 automatycznie połączone z systemami podatkowymi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here