Kto korzysta z wirtualnego biura i dlaczego?

Wyjaśnimy Ci czym jest wirtualne biuro, co oferuje i kto z niego korzysta.

Gdy nie masz gdzie zarejestrować swojej firmy

W dobie internetu coraz więcej osób ma możliwość i decyduje się na pracę we własnym zakresie. Rosnąca popularność freelancingu powoli przestaje dziwić. Młodzi ludzie chcą pracować na własny rachunek, a ci starsi niejednokrotnie mają dość podporządkowywania się zwierzchnikom. Niestety założenie własnej działalności gospodarczej, wiąże się z koniecznością spełniania pewnych warunków. Jednym z nich jest między innymi adres pod którym działalność będzie zarejestrowana. I tutaj pojawia się problem. Wiele osób podaje adres domowy, jednak nie wszyscy mogą lub chcą to zrobić. Część z nich kieruje się wizerunkiem firmy, który może stracić w oczach klientów, gdy adresem firmy jest adres zamieszkania jej właściciela. Dobrze usytuowane biuro, w centrum dużego miasta, wygląda znacznie bardziej profesjonalnie i wzbudza zaufanie klientów. Doskonałym przykładem jest Wirtualne Biuro Hello Wrocław znajdujące się tuż przy samym Rynku.

Niektórzy natomiast zwyczajnie nie mają gdzie zarejestrować swojej firmy. Dzieje się tak w przypadku, gdy wynajmujemy mieszkanie i właściciel nie chce wyrazić zgody na rejestrowanie działalności w jego lokalu. Wynajęcie od kogoś powierzchni biurowej wiąże się natomiast z dużymi kosztami. Bywają one nie do zaakceptowania dla firm, które dopiero rozwijają skrzydła. Wirtualne biuro jest świetnym rozwiązaniem dla małych firm, najczęściej jednoosobowych, freelancerów lub start-upów.

Warto pamiętać wybierając adres do rejestracji swojej działalności, że od niego będzie uzależniony Urząd Skarbowy, do którego firma będzie przynależeć.

Co jeszcze daje wirtualne biuro?

Poza samym adresem lokale tego typu oferują wynajem powierzchni na godziny. Możesz organizować na ich terenie spotkania z kontrahentami, współpracownikami, czy konferencje biznesowe. Wirtualne Biuro Hello Katowice na przykład posiada do dyspozycji swoich klientów salę na 12 osób. Pomieszczenia są klimatyzowane, wyposażone we flipcharty oraz dostęp do WI-FI. Za niewielką dopłatą możesz zamówić catering kawowy, który z pewnością podniesie prestiż spotkania.

Wirtualne biuro może także oferować obsługę Twojej korespondencji, infolinii, skrzynki mailowej, a także inne usługi wirtualnego sekretariatu, czy księgowości. W profesjonalnym biurze pomogą Ci nawet założyć spółkę.

Gdzie szukać wirtualnego biura?

Oczywiście najwygodniej w internecie. Jeśli interesują Cię duże miasta, sprawdź ofertę na https://www.biurohello.pl/. Jest to doświadczona firma, posiadająca doskonałe lokalizacje w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu oraz w Gdańsku. Wszystkie z tych miast cechują się dość wysokimi stawkami za wynajem powierzchni biurowych, dlatego właśnie wirtualne biuro sprawdza się w nich doskonale.

Zapoznaj się z ofertą Biura Hello, zobacz co możesz zyskać i w jakiej cenie. Wybierz pakiet usług dostosowany do własnych potrzeb, by zająć się rozwojem swojej firmy bez marnowania czasu na drobiazgi. Wirtualne biuro pomoże Ci rozwiązać zarówno problemy lokalizacyjne, jak i zapewni wsparcie w wykonaniu obowiązków, na które nie masz lub po prostu szkoda Ci czasu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here