Jak zadbać o wygląd swojego auta?

0
1232

Od samych początków motoryzacji samochody pełniły funkcję nie tylko transportową, ale też stanowiły wizytówkę swojego właściciela. Rozpoczęcie produkcji seryjnych na chwilę zmniejszyło ten efekt, ale amerykańska kultura późnych lat 60′ powróciła do jego korzeni z potężnym przytupem. Samochody takie jak Mustang, Corvette czy Firebird po prostu musiały fantastycznie wyglądać, a do dziś, gdy się tylko o nich pomyśli, widzi się równocześnie jednolity czarny asfalt nad kalifornijską plażą. Co więc zrobić, by móc zachwycać otoczenie swoim wozem?

Krok 1. Zadbaj o czystość lakieru

Nie licząc konsekwencji stłuczki, nic tak nie psuje wizualnego efektu samochodu, jak zabłocone, zakurzone nadwozie. W codziennej jeździe auta się po prostu brudzą i taki jest fakt, ale to nie znaczy, że należy go kompletnie ignorować. Jeśli właścicielowi zależy na wizualnym efekcie „wow”, powinien najpierw zadbać właśnie o czystość lakieru. Ostatnio popularną metodą jest wizyta na myjniach samoobsługowych, które można napotkać nawet w mniejszych miejscowościach. Jest to tani i szybki sposób odświeżenia swojego samochodu, ale niestety jego efekty pozostawiają często wiele do życzenia. Dlatego przynajmniej raz na jakiś czas warto oddać swoje auto w profesjonalne ręce.

Krok 2. Nie zapominaj o wnętrzu

Powiedzenie „nie szata zdobi człowieka” też niejako można odnieść w przenośni do czterokołowców. Nie chodzi tutaj oczywiście o ich charakter, ale w tym przypadku o wnętrze. Nawet najlepiej zadbana fura z pięknym lakierem bez najmniejszej rysy psuje wrażenie o sobie w momencie, gdy ukazuje się zabrudzony, zaśmiecony, pełen otarć środek. Nie trudno zrozumieć, że w zdecydowanej większości przypadków samochody służą po prostu jako środek transportu albo źródło zarobku. Sformułowanie „to tylko auto robocze” wyryło się też w mowie potocznej, a niestety jest to dość przykre. Warto jednak poświęcić trochę czasu na uporządkowanie środka w aucie, bo przeniesie się to bezpośrednio na komfort jazdy.

Krok 3. Zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie materiałów

Na rynku jest dostępnych bardzo dużo specyfików do car-detailingu. Przed przystąpieniem do prac, należy się jednak doskonale przygotować i być pewnym swoich działań, ponieważ nawet raz źle założona dekoracja czy folia zabezpieczająca, może całkowicie zepsuć wizualny efekt samochodu. Dla pewności warto w każdym z tych kroków postawić na specjalistów z https://www.carstyling-lublin.pl/, a efekt zawsze będzie wart zainwestowanych środków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here