Jak wybrać szkołę językową dla dziecka?

Znajomość języków obcych jest obecnie konieczna, by móc bez przeszkód rozwijać się na rynku pracy w wielu branżach. Dzieci, dzięki swoim chłonnym umysłom, bardzo szybko przyswajają nową wiedzę i w niedługim czasie zaczynają płynnie posługiwać się językiem. Aby mogły szybko i efektywnie uczyć się języka obcego potrzebują jednak odpowiednich narzędzi, które zapewni im doświadczona kadra lektorów w szkole językowej. Jak wybrać najlepszą szkołę językową? Przedstawiamy 5 rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę, szukając dobrej szkoły językowej.

Różne grupy wiekowe

Dzieci w różnym wieku inaczej przyswajają wiadomości. Najbardziej efektywna metoda nauczania dla młodzieży nie sprawdzi się na przykład u uczniów najniższych klas. Szkoły językowe zazwyczaj zapraszają dzieci już od 3. roku życia. Takie maluchy osłuchują się i oswajają się z językiem poprzez zabawę i uczestnictwo w grach językowych. 

Autorskie metody nauczania

Dobre szkoły językowe korzystają często z własnych, autorskich metod nauczania. Sieć szkół języków obcych dla dzieci i młodzieży Mała Lingua (której dokładną ofertę można sprawdzić na stronie internetowej www.malalingua.com.pl) korzysta z kilku programów i metod, które stworzyła sama na potrzeby różnych grup wiekowych, a które wyróżnione zostały przez MEN i Komisję Europejską do spraw wielojęzyczności. Łączą one w sobie skuteczne metody nauki gramatyki, słownictwa i wymowy, ale również wiedzy o kulturze innych krajów. Takie umiejscowienie języka w kontekście i ukazanie jego użytkowej strony sprawia, że dzieci chętniej przychodzą na lekcje i pilniej się uczą.

Liczba dzieci w grupie

Odpowiednia liczba osób w grupie pozwala nauczycielowi podejść do każdego ucznia indywidualnie i dostosować się do jego potrzeb. Każda dobra szkoła językowa dla dzieci dba o to, by klasy nie były przeludnione i by każde dziecko otrzymało tyle uwagi, ile potrzebuje.

Doświadczenie i wiedza lektorów

Lektorzy w szkole językowej dla dzieci powinni wykazać się nie tylko znakomitą wiedzą językową, ale również odpowiednim podejściem do dzieci. Wybierając szkołę językową, zwróć uwagę na to, by wybrać miejsce, które pochwalić może się wieloletnim doświadczeniem i pozycją na rynku w Twoim mieście. Dowiedz się również, jakim stażem i doświadczeniem dysponuje sam lektor. Jeśli nie masz dostępu do opinii o szkole z pierwszej ręki, zrób porządny research w sieci. Opinie internautów (przyjmowane z dozą dystansu) powiedzą Ci dużo o metodzie nauczania i współpracy z konkretną szkołą językową.

Słuchaj swojego dziecka

Wiele szkół językowych organizuje darmowe lekcje pokazowe, z których warto skorzystać. Dzięki temu możesz sprawdzić, czy dziecku odpowiada nauczyciel i atmosfera, zanim zdecydujesz się na zapisanie pociechy na lekcje. Opinia Twojego dziecka powinna być dla Ciebie cennym drogowskazem. Oczywiście, część narzekań spisać można na jego zły humor czy brak chęci do nauki, warto jednak regularnie rozmawiać o tym, co dzieje się na lekcjach i sprawdzać, czego się nauczyło. Zadowolenie Twojego dziecka, chęć do uczęszczania na kolejne zajęcia i widoczne postępy są najlepszym potwierdzeniem kompetencji szkoły językowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here